25.09.2019

„visos profesijos reikalingos, visos profesijos svarbios“ planas-santrauka mazgų vidurinėje grupėje. Pamoka vidurinėje grupėje tema: Profesijos


Švietimo sričių integravimas„Pažinimas“, „Bendravimas“, „Socializacija“, „Darbas“, „Saugumas“, „Sveikata“, „Meninė kūryba“.

Tikslai:

Švietimo

  • Plėsti vaikų idėjas apie įvairių profesijų žmonių darbą;
  • Išmokyti vaikus skaičiuoti tam tikrą objektų skaičių ir palyginti šių objektų visumą;
  • Toliau mokykite, kaip atlikti kiekybinį skaičiavimą per 5, atsakykite į klausimą: „kiek?“; objektų skaičių suderinkite su apskritimų skaičiumi.
  • Įtvirtinti žinias apie miško gyvūnus;
  • Ugdyti vaikų gebėjimą užbaigti sakinius naudojant žodžius ir frazes, susijusius su konkrečia žmogaus profesija;
  • Naudokite aktyvųjį žodyną: pardavėjas, vairuotojas, virėjas; pasyvus žodynas: miškininkas, konditeris;
  • Įtvirtinti gebėjimą lipdyti ant popieriaus lapo (plasticineografija).

Švietimo

Ugdykite atmintį, kalbą, loginį mąstymą, gebėjimą skaičiuoti ir atsakyti į mokytojo klausimus.

Švietimo

Ugdykite atkaklumą, gebėjimą dirbti komandoje. Ugdyti pagarbą žmonių darbui, jų veiklai ir rezultatams.

Įranga: Kiekvienai profesijai specialus paveikslėlis; taip pat apranga kiekvienai profesijai; iliustracijos, kuriose vaizduojami miško gyvūnai, žaislai parduotuvei. Dalomoji medžiaga: skaičiavimo medžiaga, plastilinas

parengiamieji darbai:

1. Pokalbis: „Kokios profesijos“ žiūrint iliustracijas tema „Pardavėjas“, „Virėjas“, „Vairuotojas“.

2. Pokalbis apie suaugusiųjų darbą.

3. Skaitymas plonas. Nekrasovo kūriniai „Dunno“ ir animacinio filmo žiūrėjimas.

4. Iliustracijų apie suaugusiųjų darbą svarstymas.

5. Vairuotojo, virėjo, pardavėjo darbo stebėjimas.

6. Eilėraščių apie žmonių profesijas mokymasis.

7. Mįslių apie profesijas spėjimas.

8. Pažintis su laukiniais gyvūnais.

Pamokos eiga:

Įeina nepažįstamasis.

Pedagogas: Vaikinai, pažiūrėkite, kas atėjo pas mus.

Vaikai: Nežinau.

Pedagogas: Paklausykite, kas jam nutiko:

Nežinau: Aš nepasirodžiau menininku, neturiu pakankamai klausos muzikantui, aš nepasiekiau poeto, tai šiek tiek įtempta su rimu... Ką daryti? Laikas bėga – metai bėga, o aš nežinau, ką daryti?

Pedagogas: Nenusimink, nežinia. Juk gyvenime yra labai daug įvairių profesijų, tik reikia labai norėti ir stengtis, tada pavyks. Vaikinai, nežino, kuo tapti. Padėkime jam, supažindinkime su įvairiomis profesijomis, gal jis pasirinks. Eime į kelionę.

Pedagogas: Pradėkime pažintį su parduotuvės darbuotojais. Kas dirba parduotuvėje?

vaikai: pardavėjai

Pedagogas: Kai ateiname į parduotuvę, ką pirmiausia reikia padaryti?

Vaikai: pasisveikink.

Auklėtoja: Na, dabar turiu rankinę, piniginę, gali eiti į parduotuvę. Vaikinai, įvardinkite daiktus, kurie yra ant prekystalio.

Vaikai: lėktuvas, mašina, piramidė, matrioška, ​​rutulys, plyta, traktorius, vilkas, suktukas.

Pedagogas: ką jie daro su šiais daiktais?

Vaikai žaidžia

Pedagogas: Kaip šiuos objektus galima pavadinti vienu žodžiu?

Vaikai: žaislai

Pedagogas: Taigi, kokioje parduotuvėje mes esame?

Vaikai: žaislų parduotuvėje

Pedagogas: Suskaičiuokite, kiek žaislų yra ant prekystalio.

Vaikai: iš viso 5 žaislai

Mokytojas: Jegorai, kokį žaislą norite nusipirkti?

Egoras: rašomąja mašinėle.

Pedagogas: Kiek reikia mokėti rublių už rašomąją mašinėlę?

Egoras: 3 rubliai

Pedagogas: Kodėl?

Egoras: nes ant kortelės yra 3 apskritimai (prieš kiekvieną žaislą yra kortelė, nurodanti žaislo kainą). Vaikas suskaičiuoja 3 apskritimus (atlieka pinigų funkciją).

Keli vaikai veikia kaip pirkėjai.

Nežinau. – Pardavėju būti gerai, bet virėju – geriau.

Eičiau pas virėją, tegul pamoko.

Pedagogas: Vaikinai, ką veikia virėjai?

Vaikai: maisto gaminimas

Nežinau: O mano Gėlių mieste taip pat yra virėjas, jo vardas Spurga. Jis labai mėgsta saldumynus. Iškepkime kartu didelį pyragą?

Pedagogas: Kaip mes vadiname kulinarą, kuris mėgsta gaminti saldumynus? Tai konditeris ir kviečiu prieiti prie stalo. Prieš pradėdami gaminti, turite ištiesti pirštus.

Pirštų gimnastika

Yra daug kilnių profesijų (sujunkite dešinės rankos pirštus su nykščiu)

Ir naudinga, ir malonu. (sujunkite kairės rankos pirštus su nykščiu)

Virėjas, gydytojas, dailininkas, mokytojas (iš eilės sujunkite abiejų rankų pirštus nykščiu)

Pardavėjas, kalnakasys, statybininkas. Nevardinu visų iš karto (suspausti - sugniaužti kumščius)

Siūlau tęsti. (ištieskite rankas į priekį delnais aukštyn)

Jie suspaudė pirštus, paleido (suspausti - atlaisvinti pirštus vienu metu ant dviejų rankų)

Ir tada jie susijungė (sujunkite visus abiejų rankų pirštus)

Turime namą su stogu. (abiejų rankų pirštai kampu vienas kito atžvilgiu, plačiai išdėstyti, liečiasi tik tų pačių pirštų galiukai)

Ir jie viską padarė iš naujo. (delnai į šonus)

Virėjas mums paruoš kotletus (mėgdžiokite pyragų ruošimą rankomis)

Pyragas taip pat keps mėsos suktinukus. (rankomis padarykite apskritimą; sujunkite to paties pavadinimo pirštus; ištieskite rankas į šonus)

Kaip sukuria burtininkas virtuvėje (nykščiu sujunkite visus abiejų rankų pirštus)

Visi turės puikų apetitą. (suspausti kumščius, iškelti nykštį)

Pedagogas: Norėdami pradėti virti, pirmiausia turite minkyti tešlą, kad ji būtų minkšta

Produktyvi veikla: plastilinografija

Pedagogas: Dabar gaminsime žvakes ir tortas paruoštas.

Nežinau: gerai būti virėju, bet geriau būti vairuotoju.

Eičiau pas vairuotojus, tegul pamoko.

Pedagogas: Vaikinai, ką veikia vairuotojas?

Vaikai: vairuoja mašiną, autobusą

Nežinau: Mano gėlių mieste yra vairuotojų - Shpuntik ir Vintik. Siūlau dabar būti vairuotojais.

„Fizminutka“: mobilusis žaidimas „Vairuotojai“

Tikslas: išmokyti bėgti į visas puses, neatsitrenkiant vienas į kitą; mokyti juos veikti pagal auklėtojo signalą; pataisyti pagrindines spalvas.

Pedagogas: Vaikinai, pažiūrėkite, kur mes atvykome.

Vaikai: Į mišką.

Pedagogas: O kas gyvena miške?

Vaikai: laukiniai gyvūnai

Pedagogas: Bet mūsų miške visi gyvūnai pasislėpė, rasim? Jūs atspėsite visas mįsles, ir gyvūnai pasirodys.

Galvosūkiai:

Jis mėgsta valgyti avietes

Ir visą žiemą miegok duobėje.

Baisu, kad jis gali riaumoti,

Ir jo vardas yra ... (meška)

Atspėk, kas tai?

Vilki raudonu paltu.

Ne žuvis, ne paukštis.

Tai gudrus... (lapė)

Jis užaugo tankiame miške,

Visi apaugę žilais plaukais.

Daug žino apie skanius kiškius

Piktas alkanas pilkas... (vilkas)

Jis turi adatas

Kaip miške ant eglutės.

Netrukdykite gyvūno!

Jis dygliuotas. Tai... (ežiukas)

Jo letenos ir ausys

Lyg jie būtų pagaminti iš pliušo.

Pažįsta mergaitę ir berniuką -

Jis mėgsta valgyti morkas... (zuikis)

Nežinau: Kokie vaikinai yra puikūs! Tu pažįsti visus gyvūnus.

Pedagogas: O kas rūpinasi visais šiais gyvūnais?

Vaikai: Miškininkas

Pedagogas: Ką veikia miškininkas

Vaikai: Palaiko tvarką miške, rūpinasi gyvūnais.

Dunno giria, dėkoja vaikams ir atsisveikina su jais.

Pedagogas:

Žemėje yra daug profesijų

Ir kiekvienas yra svarbus.

Nuspręsk, mano drauge, kas tu būsi,

Juk mes turime tik vieną gyvenimą!

Pamokos vidurinėje grupėje santrauka

„Visi darbai puikūs“

Tikslas: supažindinti vaikus su profesijomis: staliaus, virėjo, siuvėjo, kirpėjos; intensyvinti veiksmažodžių, reiškiančių darbo veiksmus, vartojimą kalboje; įvesti daugiareikšmį žodį

adata; išmokti girdėti ir išryškinti garsą „P“ žodžiuose; ugdyti loginį mąstymą.

Medžiaga: paveikslėlių rinkinys tema "Profesijos": atributai, darbo veiksmai; žaidimas „Kam ko reikia darbui“, paveikslėliai, vaizduojantys objektus, ant kurių galima pritaikyti žodį „adata“.

Nežinau, ateina aplankyti vaikų. Jis nusiminęs.

mokytojas: Sveiki, nežinau! Kodėl tu toks liūdnas?

Nežinau: Menininkas išėjo ne iš manęs, ant muzikos instrumentų

Nemoku groti, nemoku kurti poezijos. Ką man daryti?

mokytojas: Nenusimink, nežinia. Juk pasaulyje yra tiek daug skirtingų žmonių,

įdomios profesijos, tereikia pabandyti ir viskas pavyks.

Čia, pavyzdžiui... (rodomas paveikslėlis „dailidė“, „dailidė“).

Reikalingi darbuotojai -

Staliai ir staliai.

Kokių įrankių reikės staliui? (Vaikai paeiliui renkasi tinkamas nuotraukas, vadina darbo veiksmais).

Vaikas skaito eilėraštį

Dailidės – gerai

Ir virėjas geresnis.

eičiau pas virėją

Tegul mane moko.

Mokytojas: Ką veikia virėjas? Ko reikia virėjui dirbti?

(Vaikai pasirenka tinkamas nuotraukas).

Kokios profesijos padeda virėjui? (Padavėjas, direktorius, indaplovė, vairuotojas).

Virėjas – geras

Ir siuvėjas geresnis.

Eičiau pas siuvėją

Tegul mane moko.

mokytojas: Kokiais žodžiais galima apibūdinti siuvėjo darbą? (atima išmatavimus,

siuva, išpjauna).

O koks siuvėjui svarbiausias daiktas? (adata). Koks adatos pavadinimas?

(Siuvimas). Kokios dar yra adatos, kur šis žodis atsiranda?

(Ežiuko adata, eglės spygliai, medicininė adata).

Vaikas skaito eilėraštį

Porteris geras

O kirpykla geriau.

eičiau į kirpyklas

Tegul mane moko.

mokytojas: Ką veikia kirpėjas? (kerpa, formuoja plaukus, išplauna,

Vaikai žiūri į iliustracijas, vaizduojančias kirpėjo darbo veiksmus.

Nežinau: vaikinai, ir aš turiu daiktų, kurių prireiks ir virėjai, ir kirpėjai, ir siuvėjui, ir staliui.

Žaidžiamas žaidimas „Stebuklingas krepšys“.

mokytojas: atkreipkite dėmesį, kas bandė padaryti tokį gražų tortą, naujas darželis, prijuostės budintiems, elegantiška Ksyusha šukuosena? (vaikams siūlomi daiktai ir paveikslėliai).

Dar kartą prisiminkime, apie kokias profesijas kalbėjome.

Atkreipkite dėmesį į pirmąjį šių vardų garsą: kirpėjas, virėjas, siuvėjas, stalius. Kuri iš šių profesijų yra pati svarbiausia? Visi darbai geri, rinkitės pagal skonį.

Tikslas:

Tęskite supažindinti ikimokyklinukus su suaugusiųjų profesijomis ir darbu;

Plėsti žinias, kad įvairių profesijų žmonės (gydytojas, virėjas, vairuotojas, statybininkas, kirpėjas, siuvėja, siuvėjas, auklė, sargas) dirba bendram labui;

- įtvirtinti vaikų žinias apie šių profesijų žmonių darbui reikalingas priemones.

Ugdykite pagarbų požiūrį į įvairių profesijų žmones.

Parengiamieji darbai: ekskursijos į parduotuvę, kirpyklą, skalbyklą, virtuvę, slaugytojos kabinetą.

Paveikslų svarstymas: „Apie statybas“, „Lėlių parduotuvėje“ ir kt.

Skaityti D. Rodari eilėraščius „Kuo kvepia amatai“, „Kokia spalva yra amatas“ ir kt.

Medžiaga: temų paveikslėliai žaidimui „Kam, ko reikia darbui“.

Didelės nuotraukos parodyti.

Literatūra vaikams tema „Profesijos“

Istorija "Kas būti"

Lėlės: gydytojas Aibolitas ir lėlė virėja.

Pamokos eiga vidurinėje darželio grupėje

Auklėtojas. Vaikai, apsidairykite aplinkui. Matai stalus, kėdes, žaislus, knygas. Visa tai atlieka įvairių profesijų žmonių rankomis. Šiandien kalbėsime apie įvairių profesijų žmones. (Pasigirsta beldimas, atsidaro ekranas)

Sveiki vaikai, kas aš esu? Ar atpažinote mane?

Taip, daktare Aibolit (rodoma lėlė-virėja)

Laba diena vaikai. Ar atpažinote mane? Kas aš esu?

Visi mane pažįsta, esu maloni kulinarė, visus pavaišinu skaniomis vakarienėmis, kompotais, želė.

Ne, mano profesija pati svarbiausia, gydau žmones, kai jie serga. (Kyla ginčas) Mano! .. mano..

Auklėtojas. Mieli mūsų svečiai, nesiginčykite. Dabar mes išspręsime jūsų ginčą su vaikais. Vaikai, kokia, jūsų nuomone, yra svarbiausia profesija? (vaikų atsakymai)

Auklėtojas. Čia mes pasimetę. Kokia profesija, ar kieno darbas yra pagrindinis. Dabar klausysitės istorijos „Kas būti“ ir galbūt tada padarysite teisingą išvadą. Atidžiai klausomės istorijos. Atsisiųsti programą į pamokąTurinio klausimai.

Kokios profesijos minimos istorijoje?

Auklėtojas. Matote, vaikai; jokio pagrindinio darbo. Visi jie svarbūs, visi reikalingi, vienas kitą papildo. Teisėjas. Ką skalbėja daro už mus? Kas nutiktų, jei ji neitų į darbą? Ką mums daro auklė? Kas nutiktų, jei ji neitų į darbą? Kaip vadinasi tas, kuris siuva mums drabužius, batus? Ar jiems reikia darbo?

Auklėtojas. O, daktaras Aibolitas nori man kai ką pasakyti (apsimetu, kad klausau)

Ir pasakoja, kad nuėjęs pas mus pamatė, kokiame gražiame darželyje gyvename. Ir jis nežino, iš kur atsirado šis darželis. Iš kur atsirado mūsų vaikai?

(Tai buvo pastatyta)

Kas tiksliai jį pastatė, sužinosite atspėję mįslę:

Jis deda plytas iš eilės,

Sukurti sodą vaikams

Ne kalnakasys ir ne vairuotojas,

Statome namą mums...

Vaikai – statybininkas.

Ar girdi, daktare Aibolit, statybininkai jį pastatė iš plytų.

Vaikai, pasakyk mūsų lėlėms, kaip sakė tas, kuris stato sienas iš plytų? (Mason)

O kas jam atneša plytą? (Vairuotojas)

Su kokiu automobiliu? (Krovinys)

Kas pristato plytas ir kitas medžiagas į antrą aukštą? (Palieskite)

Koks kranui vadovaujančio asmens vardas? (krano operatorius)

Kas padarė langus, padarė ir įdėjo? (Staliaus)

Kas nudažė sienas? (dailininkas)

Mūsų darželį statė daug įvairių profesijų žmonių. Jau įvardijome mūrininką, vairuotoją, kranininką, stalių, dažytoją, bet tai dar ne viskas. Buvo ir tinkuotojų, krautuvų, o pirmasis – architektas, kuris pirmiausia ant popieriaus nupiešė, koks turi būti vaikų darželis, o po to pradėjo statyti inžinieriai ir statybininkai.

Kūno kultūra "Profesijos"

Virėja verda košę. (Imitacija su rankų sukimu)

Rūbininkė siuva apsiaustą. (Mahi rankos)

Gydytojas gydo Mašą. (Atverkite ir uždarykite burną, iškišdami liežuvį)

Kalvis kala plieną. (ploja)

Medkirčiai kapo. (Mahi su šlaitais)

Statybos meistrai. (Šokimo į viršų imitacija)

Ką jis darys, (Pakeldamas pečius)

Mūsų vaikai?

Auklėtojas. Daktare Aibolit, ar žinote, kad mūsų darželyje taip pat yra slaugytoja, kuri gydo, kai mums skauda dantį ar ausį. Koks jos vardas?

Vaikai, pagalvokite ir pasakykite, kas dar dirba darželyje?

Vadybininkė, auklėtojos, auklės, virėjos, skalbėjos, kiemsargiai.

Prisiminkite, kai kalbėjome apie šias profesijas, sakiau, kad kiekvienai iš jų reikia kažkokių įrankių ar įrankių, kad galėtų dirbti, kaip kitaip jas vadiname. Dabar patikrinsiu, ar esate susipažinę su aukščiau nurodytomis profesijomis. Pažaiskime žaidimą.

Didaktinis žaidimas „Kam ko reikia darbui“


Vaikai, norintys pasakyti, kam dirba jų mama ar tėtis ir kokių priedų ar įrankių jiems reikia darbui (vaikų atsakymai)

Šiandien mūsų daug kalbėti apie įvairias profesijas x, bet nepaminėjo, kaip apskritai reikėtų elgtis su žmonėmis. Ar manote, kad suaugusieji turi būti gerbiami? Kaip tiksliai? Na, pažiūrėkite, kiek žaislų, dėžučių turime savo grupėje, jas gamino darbininkai gamyklose. Juos padarė ne viena ranka, o daug. Kaip jūs manote apie žaislus?

Ir pažiūrėkite, kokie mes švarūs ir patogūs. Kieno tai nuopelnas? (Auklė)

Kaip tu jautiesi aukle?

O kai išeini pasivaikščioti pamatai iššluotus takus, žaidimų aikšteles, apkarpytus krūmus. Kas tai padarė? Padedame jam ar ne? Kaip tiksliai? Kaip reikėtų elgtis su drabužiais? avalynė?

Auklėtojas. Mielos lėlės, supratote, kad visos profesijos reikalingos, visos svarbios, tad daugiau nesiginčykite ir jei esate kitame darželyje, papasakokite vaikams, ką šiandien čia girdėjote.

Matskevičius Svetlana Gavrilovna
Darbo pavadinimas: auklėtojas
Švietimo įstaiga: SM "Pradinė mokykla-darželis Nr. 1"
Vietovė: Ukhta
Medžiagos pavadinimas: abstrakčiai
Tema:"Pamokos apie susipažinimą su išoriniu pasauliu santrauka" Visi darbai tinkami "vidurinei grupei"
Paskelbimo data: 06.03.2016
Skyrius: ikimokyklinis ugdymas

Supažindinimo su išoriniu pasauliu pamokos „Visi darbai yra gerai“ santrauka vidurinei grupei. Tikslas: išaiškinti vaikų mintis apie profesijas; „architekto“ profesijos išmanymas; ugdyti pagarbą visų profesijų žmonėms. Medžiaga pamokai: paveikslėliai, kuriuose vaizduojami įvairių profesijų žmonės (paštininkas, pardavėjas, kranininkas, architektas); pakuotė; įvairių profesijų žmonių kostiumai; paveikslėliai, kuriuose vaizduojami įvairių profesijų darbo įrankiai; už paveikslą, kuriame vaizduojami įvairūs namai; plokščios geometrinės formos; sąsiuviniai, pieštukai. Pamokos eiga: Beldimas į duris, siuntimas. Klausimas: Vaikinai, pažiūrėkite, ką jie mums atnešė. D: Siuntinys K: Teisingai, tai siuntinys. Kas mums atneš paketus? D: Paštininkas K: Kur dirba paštininkas? D: Paštu. V: Gerai padaryta! Mūsų mieste yra daug pašto skyrių, kuriuose dirba paštininkai. Na, tęskime kelionę po miestą, bet pirmiausia prisiminkime, kur jau buvome? (miesto parduotuvėse: daržovių, duonos). Koks yra parduotuvėje dirbančio žmogaus vardas? D: Pardavėjas K: Pardavėjas ir paštininkas – kas tai? Ir apie ką, jūsų nuomone, šiandien kalbėsime? D: Apie profesijas. Kl.: Ketiname toliau keliauti po miestą (vaikai vaikšto grupėje, prieina prie lango ir žiūri į priešais esantį namą.) K: Kas pastatė šį namą? D: Statybininkai. B: Teisingai. Bet ar visi namai vienodi? Pažvelkite į nuotraukas (ant molberto yra skirtingų namų nuotraukos) D: Ne K: Kiek iš jūsų žino, kas sugalvojo, kaip atrodys namas, kol kas nors jį pastatys? D: (sunku atsakyti)
Klausimas: Šiandien sužinosite, kiek žmonių dirba, kad pastatytų tik vieną namą (susodinti vaikus ant kilimo). Kl.: Architektas sugalvojo ir nupiešė namą ant popieriaus (kartu pasakykite žodį). Ar galime vaidinti architektus? (vaikų atsakymai). Suskirstysime į 4 grupes ir kiekviena siūlomų geometrinių formų grupė turėtų išdėlioti namo modelį. Žaidimas žaidžiamas. Klausimas: Vaikinai, koks įdomus architekto darbas. Ar kas nors iš jūsų nori būti architektu užaugęs? Na, architektas nupiešė namą, o statybininkai pradėjo jį statyti. Kas dar jiems padeda tai padaryti? D: (sunku atsakyti) K: Kas pakelia sunkias plytas ir plokštes, skirtas namo statybai, į viršų? D: Kranas B: Taip, kranas ir krano operatorius dirba su juo. Klausimas: Vaikinai, kokias dar profesijas žinote? (vaikų atsakymai). Kas valo mūsų kiemą? (sargas) - Kas tave pasitinka darželyje? (mokytoja) – O kas gydys, jei susirgai? Žaiskime fizikos minutę ir prisiminkime kitas profesijas.
Fizminutka
Profesijoje žaidėme vaikščiojimą vietoje. Akimirksniu tapome pilotais! tiesios rankos į šonus Lėktuve jie skrido suktis aplink save Ir staiga tapo vairuotojais! vaikščiojimas vietoje Vairas dabar mūsų rankose, rankos prieš mus, „laikyk vairą“ Važiuojame greitai, tik klasėje! lakstyti su vairu O dabar statybvietėje vaikštome vietoje Mes plytas klojame tiksliai. rankos priešais jus sulenktos per alkūnes Raz-plyta ir dvi, ir trys pakelkite rankas aukštyn Mes statome namą, žiūrėk! prijunkite tiesias rankas virš galvos. Klausimas: O, vaikinai, aš visiškai pamiršau apie paketą. Pažiūrėkime, kas jame yra (pakuotėje, kostiumai įvairių profesijų žmonių vaidmenų žaidimams). ŽAIDIMAS "Profesija ir jos įrankiai". Ant stalo – kortelės su įvairiais darbo įrankiais. Vaikai apsirengia kostiumais ir pagal signalą išsirenka kiekvieną darbui reikalingą įrankį.
V: Gerai, vaikinai. Užduotį atlikote. O dabar siūlau nupiešti, su kuo norėtum dirbti, kai užaugsi. Vaikai atlieka darbus. Užsiėmimo pabaigoje aptarkite, kuo jie nori būti ir kodėl.

Švietimo sričių integravimas„Pažinimas“, „Bendravimas“, „Socializacija“, „Darbas“, „Saugumas“, „Sveikata“, „Meninė kūryba“.

Tikslai:

Švietimo

  • Plėsti vaikų idėjas apie įvairių profesijų žmonių darbą;
  • Išmokyti vaikus skaičiuoti tam tikrą objektų skaičių ir palyginti šių objektų visumą;
  • Toliau mokykite, kaip atlikti kiekybinį skaičiavimą per 5, atsakykite į klausimą: „kiek?“; objektų skaičių suderinkite su apskritimų skaičiumi.
  • Įtvirtinti žinias apie miško gyvūnus;
  • Ugdyti vaikų gebėjimą užbaigti sakinius naudojant žodžius ir frazes, susijusius su konkrečia žmogaus profesija;
  • Naudokite aktyvųjį žodyną: pardavėjas, vairuotojas, virėjas; pasyvus žodynas: miškininkas, konditeris;
  • Įtvirtinti gebėjimą lipdyti ant popieriaus lapo (plasticineografija).
  • Švietimo

    Ugdykite atmintį, kalbą, loginį mąstymą, gebėjimą skaičiuoti ir atsakyti į mokytojo klausimus.

    Švietimo

    Ugdykite atkaklumą, gebėjimą dirbti komandoje. Ugdyti pagarbą žmonių darbui, jų veiklai ir rezultatams.

    Įranga: Kiekvienai profesijai specialus paveikslėlis; taip pat apranga kiekvienai profesijai; iliustracijos, kuriose vaizduojami miško gyvūnai, žaislai parduotuvei. Dalomoji medžiaga: skaičiavimo medžiaga, plastilinas

    parengiamieji darbai:

    1. Pokalbis: „Kokios profesijos“ žiūrint iliustracijas tema „Pardavėjas“, „Virėjas“, „Vairuotojas“.

    2. Pokalbis apie suaugusiųjų darbą.

    3. Skaitymas plonas. Nekrasovo kūriniai „Dunno“ ir animacinio filmo žiūrėjimas.

    4. Iliustracijų apie suaugusiųjų darbą svarstymas.

    5. Vairuotojo, virėjo, pardavėjo darbo stebėjimas.

    6. Eilėraščių apie žmonių profesijas mokymasis.

    7. Mįslių apie profesijas spėjimas.

    8. Pažintis su laukiniais gyvūnais.

    Pamokos eiga:

    Įeina nepažįstamasis.

    Pedagogas: Vaikinai, pažiūrėkite, kas atėjo pas mus.

    Vaikai: Nežinau.

    Pedagogas: Paklausykite, kas jam nutiko:

    Nežinau: Aš nepasirodžiau menininku, neturiu pakankamai klausos muzikantui, aš nepasiekiau poeto, tai šiek tiek įtempta su rimu... Ką daryti? Laikas bėga – metai bėga, o aš nežinau, ką daryti?

    Pedagogas: Nenusimink, nežinia. Juk gyvenime yra labai daug įvairių profesijų, tik reikia labai norėti ir stengtis, tada pavyks. Vaikinai, nežino, kuo tapti. Padėkime jam, supažindinkime su įvairiomis profesijomis, gal jis pasirinks. Eime į kelionę.

    Pedagogas: Pradėkime pažintį su parduotuvės darbuotojais. Kas dirba parduotuvėje?

    vaikai: pardavėjai

    Pedagogas: Kai ateiname į parduotuvę, ką pirmiausia reikia padaryti?

    Vaikai: pasisveikink.

    Auklėtoja: Na, dabar turiu rankinę, piniginę, gali eiti į parduotuvę. Vaikinai, įvardinkite daiktus, kurie yra ant prekystalio.

    Vaikai: lėktuvas, mašina, piramidė, matrioška, ​​rutulys, plyta, traktorius, vilkas, suktukas.

    Pedagogas: ką jie daro su šiais daiktais?

    Vaikai žaidžia

    Pedagogas: Kaip šiuos objektus galima pavadinti vienu žodžiu?

    Vaikai: žaislai

    Pedagogas: Taigi, kokioje parduotuvėje mes esame?

    Vaikai: žaislų parduotuvėje

    Pedagogas: Suskaičiuokite, kiek žaislų yra ant prekystalio.

    Vaikai: iš viso 5 žaislai

    Mokytojas: Jegorai, kokį žaislą norite nusipirkti?

    Egoras: rašomąja mašinėle.

    Pedagogas: Kiek reikia mokėti rublių už rašomąją mašinėlę?

    Egoras: 3 rubliai

    Pedagogas: Kodėl?

    Egoras: nes ant kortelės yra 3 apskritimai (prieš kiekvieną žaislą yra kortelė, nurodanti žaislo kainą). Vaikas suskaičiuoja 3 apskritimus (atlieka pinigų funkciją).

    Keli vaikai veikia kaip pirkėjai.

    Nežinau. – Pardavėju būti gerai, bet virėju – geriau.

    Eičiau pas virėją, tegul pamoko.

    Pedagogas: Vaikinai, ką veikia virėjai?

    Vaikai: maisto gaminimas

    Nežinau: O mano Gėlių mieste taip pat yra virėjas, jo vardas Spurga. Jis labai mėgsta saldumynus. Iškepkime kartu didelį pyragą?

    Pedagogas: Kaip mes vadiname kulinarą, kuris mėgsta gaminti saldumynus? Tai konditeris ir kviečiu prieiti prie stalo. Prieš pradėdami gaminti, turite ištiesti pirštus.

    Pirštų gimnastika

    Yra daug kilnių profesijų (sujunkite dešinės rankos pirštus su nykščiu)

    Ir naudinga, ir malonu. (sujunkite kairės rankos pirštus su nykščiu)

    Virėjas, gydytojas, dailininkas, mokytojas (iš eilės sujunkite abiejų rankų pirštus nykščiu)

    Pardavėjas, kalnakasys, statybininkas. Nevardinu visų iš karto (suspausti - sugniaužti kumščius)

    Siūlau tęsti. (ištieskite rankas į priekį delnais aukštyn)

    Jie suspaudė pirštus, paleido (suspausti - atlaisvinti pirštus vienu metu ant dviejų rankų)

    Ir tada jie susijungė (sujunkite visus abiejų rankų pirštus)

    Turime namą su stogu. (abiejų rankų pirštai kampu vienas kito atžvilgiu, plačiai išdėstyti, liečiasi tik tų pačių pirštų galiukai)

    Ir jie viską padarė iš naujo. (delnai į šonus)

    Virėjas mums paruoš kotletus (mėgdžiokite pyragų ruošimą rankomis)

    Pyragas taip pat keps mėsos suktinukus. (rankomis padarykite apskritimą; sujunkite to paties pavadinimo pirštus; ištieskite rankas į šonus)

    Kaip sukuria burtininkas virtuvėje (nykščiu sujunkite visus abiejų rankų pirštus)

    Visi turės puikų apetitą. (suspausti kumščius, iškelti nykštį)

    Pedagogas: Norėdami pradėti virti, pirmiausia turite minkyti tešlą, kad ji būtų minkšta

    Produktyvi veikla: plastilinografija

    Pedagogas: Dabar gaminsime žvakes ir tortas paruoštas.

    Nežinau: gerai būti virėju, bet geriau būti vairuotoju.

    Eičiau pas vairuotojus, tegul pamoko.

    Pedagogas: Vaikinai, ką veikia vairuotojas?

    Vaikai: vairuoja mašiną, autobusą

    Nežinau: Mano gėlių mieste yra vairuotojų - Shpuntik ir Vintik. Siūlau dabar būti vairuotojais.

    „Fizminutka“: mobilusis žaidimas „Vairuotojai“

    Tikslas: išmokyti bėgti į visas puses, neatsitrenkiant vienas į kitą; mokyti juos veikti pagal auklėtojo signalą; pataisyti pagrindines spalvas.

    Pedagogas: Vaikinai, pažiūrėkite, kur mes atvykome.

    Vaikai: Į mišką.

    Pedagogas: O kas gyvena miške?

    Vaikai: laukiniai gyvūnai

    Pedagogas: Bet mūsų miške visi gyvūnai pasislėpė, rasim? Jūs atspėsite visas mįsles, ir gyvūnai pasirodys.

    Galvosūkiai:

    Jis mėgsta valgyti avietes

    Ir visą žiemą miegok duobėje.

    Baisu, kad jis gali riaumoti,

    Ir jo vardas yra ... (meška)

    Atspėk, kas tai?

    Vilki raudonu paltu.

    Ne žuvis, ne paukštis.

    Tai gudrus... (lapė)

    Jis užaugo tankiame miške,

    Visi apaugę žilais plaukais.

    Daug žino apie skanius kiškius

    Piktas alkanas pilkas... (vilkas)

    Jis turi adatas

    Kaip miške ant eglutės.

    Netrukdykite gyvūno!

    Jis dygliuotas. Tai... (ežiukas)

    Jo letenos ir ausys

    Lyg jie būtų pagaminti iš pliušo.

    Pažįsta mergaitę ir berniuką -

    Jis mėgsta valgyti morkas... (zuikis)

    Nežinau: Kokie vaikinai yra puikūs! Tu pažįsti visus gyvūnus.

    Pedagogas: O kas rūpinasi visais šiais gyvūnais?

    Vaikai: Miškininkas

    Pedagogas: Ką veikia miškininkas

    Vaikai: Palaiko tvarką miške, rūpinasi gyvūnais.

    Dunno giria, dėkoja vaikams ir atsisveikina su jais.

    Pedagogas:

    Žemėje yra daug profesijų

    Ir kiekvienas yra svarbus.

    Nuspręsk, mano drauge, kas tu būsi,

    Juk mes turime tik vieną gyvenimą!


    Šibarova Nina Dmitrivna