06.02.2019

Integruotų (susipažinimas su aplinka, ekologija, kalbos raida, statyba) užsiėmimų santrauka vyresniojoje grupėje. Tema: Vabzdžių šalyje. Dizaino, rankų darbo pamokos metmenys (parengiamoji grupė) tema: Animacinis filmas scenarijus


Oksana Bulakh
Dizaino pamoka (origami) „Ladybug“ ( parengiamoji grupė)

Pažintis su aplinkiniu pasauliu. Natūrali aplinka.

Statyba: origami« Boružė» . (parengiamoji grupė) .

Tikslai:

Temos žodyno turtinimas "Vabzdžiai"

Vaikų pažintinių gebėjimų ugdymas

Idėjų apie moralinius ir etinius elgesio standartus formavimas

Ekologinės kultūros ugdymas

Programos turinys:

Mokymosi užduotys:

Apibendrinti vaikų mintis apie vabzdžių įvairovę;

Įtvirtinti žinias apie savo mitybos sąlygas;

Pratimas atskirti ir įvardyti bendrus atstovus grupėse vabzdžiai ryškūs ženklai (dydis, spalva, originalumas atskiros dalys kūnas);

Išsiaiškinti idėjas apie vabzdžių naudą;

Ugdykite išradingumą, ugdykite vaizduotę;

Toliau mokykitės apie technologijas origami plėtoti ir savarankiškai realizuoti kūrybinę užduotį.

Kalbos užduotys:

Žodžių darybos pratimas, daiktavardžių su mažybinėmis priesagomis vartojimas;

Išmokite suderinti skaitvardžius su daiktavardžiais, susieti kiekį ir skaičių (skaičius).

Vystymo užduotys:

Psichinių procesų vystymas;

Emociškai teigiamo požiūrio į darbą ugdymas.

Edukacinės užduotys:

Skiepyti vaikams norą rūpintis gamta, teisingai elgtis miške, lauke; nesugriauti miško gyventojų gyvenimo sąlygų.

Medžiagos ir įranga:

Vabzdžių pristatymas, vabzdžių nuotraukos, žaisliniai vabzdžiai, spalvotas popierius raudoni ir 2 kartoniniai šablonai, juodas flomasteris, 2 maži kvadratėliai balta spalva(akutės, pieštuko, klijų, žirklių, pavyzdinio žaislo origami« Boružė» .

Pamokos eiga

Įžanginis auklėtojos žodis:

- Atspėk mįslę:

Ji mielesnė už visas klaidas

Scarlet vėl ant jos

Ir apskritimai ant jo

juodi taškai (Boružė)

Susipažinsime su nuostabiu ir įvairiapusišku vabzdžių pasauliu. Įsivaizduokite, kad esame kartu Boružė atsidūrė žalioje pievoje.

Pristatymas "Vabzdžiai".

Atspėk, kuris vabzdys slypi mįslėje?

Ant kvapnios gėlės

Skraidanti gėlė atsisėdo.

Sukėlė gėlė

Visi 4 žiedlapiai.

Aš norėjau jį nuplėšti -

Jis plazdėjo ir nuskrido!

Kas tai per vabzdys? (drugelis)

Pažiūrėkite į drugelio nuotrauką. Kiek sparnų ji turi? Kiek letenų ji turi? Spręsti matematiką. (vaikai skaičiuoja, atsako)

Atlikime pratimą, ir jūs sužinosite, kas atšliaužė aplankyti drugelio.

Skubėjimas ryte taku

greitas šimtalapis

Garsiai beldžiasi kojomis

Verslo reikalais ji skuba

Pagautas ant kelmo

Ir pakėlė keturiasdešimt kojų.

Hee hee hee taip ha ha ha

Čia tokia nesąmonė.

Kas tai per vabzdys? (Šimtakojis)

- Atspėk dar vieną vabzdį:

Ji turi 4 sparnus

Kūnas plonas kaip strėlė,

Ir didelės, didelės akys.

Mes jai skambiname (laumžirgis).

Pažiūrėkite į laumžirgio nuotrauką. Ar ji turi sparnus? Kiek? O kiek kojų? Spręsti matematiką.

Dabar, vaikai, noriu užburti: „Vienas, du – dabar aš fėja“.

Aš tave paversiu stebuklinga lazdele vabzdžiuose.

Jūs - vabzdžiai turi skristi, šokinėti, šliaužioti, skleisti būdingus garsus - uodas (z-z-z, bitė (zh-zh-zh, musė (z-z-z, kamanė) (w-w-w). – „Vienas, du, trys, keturi, penki – štai jūs vėl vaikai“.

Kelionė tęsiasi, iš gėlių pievos pajudėjome į erdvią žolėtą pievelę. Pievelėje ir po pušimi augo didelė pušis Darbas:

Man nėra darbo visą gyvenimą

Negali gyventi (skruzdėlė).

Pažiūrėkite į skruzdėlės paveikslėlį. Ar jis turi sparnus? (Ne). Kodėl jie bėga greitai, ką jie turi? (šešios kojos). Staiga po mūsų kojomis kažkas netikėtai pašoko:

Pievoje gyvena smuikininkas

Jis vilki fraką ir vaikšto šuoliu.

Atspėk, kas yra smuikininkas? (Žiogas)

Pažiūrėkite į žiogo nuotrauką. Žaiskime pievoje su žiogais. Pakartokite po manęs su judesiais.

Pakelkite pečius

Šokinėti žiogai,

Šokinėti - šokinėti, šokinėti - šokinėti,

Susėdome valgyti žolės,

Įsiklausykime į tylą.

Tyliai, tyliai, aukštai

Lengvai šokinėkite ant kojų pirštų.

Taigi, vaikinai, mes sužinojome, kad visi drugeliai, skruzdėlės, bitės, žiogai, musės, uodai, šimtakojai yra vabzdžiai, didžiulis pasaulis vabzdžių. Jie visi puošia mūsų kraštą. Ir mes turime žinoti, kad jei išnyks vabzdžiai, išnyks augalai, mirs gyvūnai ir paukščiai: vienas negali egzistuoti be kito. Vabzdžiai yra gamtos dalis, gamtą reikia saugoti, mylėti ir saugoti.

Dabar siūlau sėsti prie stalų ir padaryti spalvoto popieriaus laputė(origami) .

Kūno kultūros minutė:

Visi atsistojo nuo kėdžių, rankas užsidėję diržus, kojas šiek tiek praskėtę.

Labai sunku stovėti

Nekelk kojos

Ir nekristi, nesiūbuoti,

Nesilaikyk savo artimo.

Visi tyliai susėdo.

Apsvarstykite žaislą - pavyzdį. Mums reikia raudono kvadrato, ovalo formos trafareto, mūsų pagrindo Boružė, su letenėlėmis.

Darbo etapai:

1. Kvadratinį lakštą perlenkite per pusę, išskleiskite, vėl perlenkite per pusę.

2. Išskleiskite, užlenkite kvadratą įstrižai, išskleiskite ir užlenkite įstrižai į kitą pusę.

3. Išskleiskite, abiem rankomis paimdami vieną iš įstrižainių, išilgai spyruoklių ir sulenkdami kvadrato šonus į vidų, išlyginkite lenkimo linijas, turime pagrindinį modelį origami yra dvigubas trikampis.

4. Paimkite juodą ovalo formos šabloną, uždėkite jį ant trikampio, siaura ovalo viršūnė turi persidengti su trikampio viršumi, apibraukite jį pieštuku.

5. Neperpjaudami lenkimo linijos, žirklėmis iškirpkite kūno galvą ir nugarą.

6. Remiantis Boružė letenėlėmis priklijuokite pilvą.

7. Juodu flomasteriu nupieškite blakės galvą, ji turi siekti priekines letenas, nupieškite juodus taškelius ant nugaros Boružė.

8. Iš baltų kvadratėlių iškirpkite akis ir priklijuokite jas ant galvos.

9. Pasodinkite savo vabzdžius žalioje pievoje, pažiūrėkite, kokie jie gražūs ir linksmi.

Boružė, raudona nugara,

Mikliai susikabino karvė žolei.

Neskubėdami aukštyn, šliaužiodami palei kotelį,

Į medumi kvepiančią, ryškią gėlę.

Greitai valgo kenksmingų amarų karvė,

Ir kvepianti gėlė, ji jai padėkos.

Kuri klaida tau patinka labiausiai, kodėl?

Jūs, vaikinai, dirbote kartu ir gerai dirbote, nudžiuginote mane savo klaidomis.

Naudotos knygos:

- "Integruotas užsiėmimai ikimokyklinėje įstaigoje» parengiamoji grupė, M. A. Vasiljeva.

– „Scenarijai klasesįjungta aplinkosauginis švietimas ikimokyklinukai“ parengiamoji grupė, L. G. Gorkova, A. V. Kočergina, L. A. Obukhova.

Žiniasklaidos internetas.

Susijusios publikacijos:

Aplikacija „Boružytė“ Užduotys: Pakartokite charakteristikos Boružė; kelti susidomėjimą gamta; darbo praktikos stiprinimas.

Iš juodo popieriaus ir skylučių perforatoriumi darome juodų taškelių ruošinius boružei. Iš juodo popieriaus iškirpkite ovalą.

Tikslas: tobulėti meniškai - Kūrybiniai įgūdžiai išlaikyti susidomėjimą vaizdine veikla. medžiaga: - A4 grindų lakštai; - guašas.

Piešimo pamokos „Boružėlė“ santrauka (vidurinė grupė) Pamokos apie vaizdinę veiklą santrauka (piešimas) vidurinė grupė"Ladybug". Kūrėjas ir dirigavo: Rudinskaya Irina Viktorovna,.

Statybos ir rankų darbas vyresnioji grupė

Parengė:

Krashaninnikova N. V

Problema vaikų susidomėjimo dizainu formavimas ikimokyklinio amžiaus ikimokyklinio ugdymo pedagogikoje užima svarbią vietą. Kadangi konstruktyvaus kūrybiškumo įvairovė leidžia vaikams ne tik mokytis pasaulis bet ir visapusiškai išvystyti savo gebėjimus. Aktualumas Dizaino užsiėmimų vedimo ikimokyklinėse įstaigose problema yra ta šis etapas visuomenės raida, projektavimui vaikams skiriama kelios valandos, o ne kitų disciplinų (kalbos, matematikos, piešimo ir kt.)

Konstravimas mokymosi procese- priemonė įgytoms teorinėms žinioms pagilinti ir plėsti bei ugdyti mokinių kūrybinius gebėjimus, išradingus pomėgius ir polinkius.

Pats žodis statyba(iš lot. construo - statyti, kurti) reiškia statybą apskritai, įvairių objektų, dalių, elementų suvedimą į tam tikrą tarpusavio padėtį ir modelio, mašinos, konstrukcijos, technologijos kūrimo procesą, įgyvendinant projektus ir skaičiavimus.

Vaikų dizainas reiškia pastatų, tokių konstrukcijų, kurios numato santykinę dalių ir elementų padėtį, jų sujungimo būdus, statybos procesą. Paprastai projektavimo procesas vyksta žaidimo forma, siekiant sudominti ikimokyklinuką. Pedagogikos istorijoje žaidimai su statybinėmis medžiagomis buvo aprašyti nuo seno ir pateikiami daugelyje ikimokyklinio amžiaus vaikų ugdymo sistemų.

funkcijažaidimai su statybinėmis medžiagomis yra tai, kad jie yra pagrįsti konstruktyviais įgūdžiais ir gebėjimais, dėl kurių jie yra daugiau nei bet kuri kita vaikų žaidimų rūšis, priartėja prie kūrybinės produktyvios žmogaus veiklos. Žaidimai su statybinėmis medžiagomis (kaip teatriniai, didaktiniai, lauko žaidimai) gali būti priskiriami ribiniams žaidimams, per kuriuos vaikas ugdo įgūdžius, savybes ir asmenybės bruožus, kurie paruošia jo perėjimą prie naujos veiklos rūšies. Šie žaidimai padeda lavinti mąstymą, erdvinę vaizduotę, kuri yra projektavimo veiklos pagrindas. turinysžaidimai su statybine medžiaga yra kūryba, supančios tikrovės atkūrimas įvairios medžiagos techninės kūrybos procese.

Ir tikslas mūsų tyrimas skirtas ikimokyklinio amžiaus vaikų mokymosi specifikai ir konstruktyvių įgūdžių bei gebėjimų pasireiškimo savitumui tirti.

Tyrimo objektas: vaikiški žaidimai su statybine medžiaga.

Tyrimo objektas vyresniojo ikimokyklinio amžiaus vaikų konstruktyvių įgūdžių aktas.

Tyrimo tikslai yra:

1. Išanalizuoti psichologinę ir pedagoginę literatūrą, kad susidarytų supratimą apie ikimokyklinukų erdvinio mąstymo pagrindus.

2. Pagal programos reikalavimus nustatyti darbo turinį ir pedagogo vaidmenį kuriant ikimokyklinio amžiaus vaikų konstruojamuosius žaidimus.

3. Išanalizuoti konstruktyvaus kūrybiškumo įtaką visapusiškam ikimokyklinukų vystymuisi (ypač protiniam, jusliniam, doroviniam, darbiniam, kūrybiniam ir estetiniam ugdymui).

4. Atskleisti vyresnio amžiaus ikimokyklinukų konstravimo žaidimų komponentų kūrimo metodiką tam tikros rūšies medžiaga.

5. Nustatyti žaidimų turinio modernizavimo laipsnį ikimokyklinis remiantis ikimokyklinukų žiniomis ir įgūdžiais.

6. Išsiaiškinti šiuolaikinių konstravimo komplektų naudojimo svarbą vaikų žaidimo, naujų žinių, įgūdžių ir gebėjimų įgijimo procese.

7. Supažindinti vyresniojo ikimokyklinio amžiaus vaikus su architektūros pagrindais ir palyginti sėkmės laipsnį vedant projektavimo užsiėmimus.

Norint sėkmingai išspręsti darbe užduotis, patartina naudoti šiuos dalykus metodus:

· psichologinės ir pedagoginės literatūros analizė;

mokytojų, sprendžiančių šią problemą, citata;

Tikslinė vaikų techninių įgūdžių ir gebėjimų stebėsena;

Programinės literatūros anotacija;

Pedagoginio eksperimento, skirto ikimokyklinukų žinioms, įgūdžiams ir gebėjimams tobulinti, vykdymas;

· Tyrimo metu gautų duomenų matematinis apdorojimas ir rūšiavimas.

Darbo operacijos, kurias gali išmokti vyresni ikimokyklinukai, pateikiamos lentelėje. vienas.

1 lentelė

Darbo operacijos, kurias gali išmokti vyresnės grupės vaikai

darbo operacijos

Įrankiai ir įranga

medžiagų

Darbo produktai

lenkimas

Popierius, plonas kartonas

Strėlės, lėktuvai, valtys, kepurės, dėžės, krepšeliai, piramidės, namai, lėlių baldai, automobiliai, eglutės papuošimai, gyvūnų ir žmonių figūrėlės (butas)

Popierius, plonas kartonas, viela su PVC apvalkalu, folija, audinys, juostelė, natūrali medžiaga, putplastis

Suvenyrai, dekoracijos. Žaislai iš cilindrų ir kūgių

Klijavimas ir klijavimas

Šepetys, servetėlė, šluostė, lenta

Popierius, kartonas, naudota ir natūrali medžiaga, pasta, kazeino klijai ir PVA

Plokšti ir trimačiai automobilių, medžių, pastatų ir kt. vaizdai.

styginiai

Aptraukta viela, špagatas, pynė, popierius, kartonas, natūrali medžiaga. Iš molio lipdyti ir degti karoliukai skirtingos formos ir kt.

Karoliukai, pakabukai, Kalėdinės dekoracijos, dekoratyvinės užuolaidos ir kt.

Šepetys, servetėlė, šluostė

Popierius, kartonas, baigtas tūrinės formos, natūralus ir naudotas gamybos medžiagos

Dekoratyvinės plokštės, dėžės, karstai ir kt.

Tūrinių formų įklijavimas naudojant papier-mâché

Paruoštos tūrinės formos, popieriaus atliekos, pasta

Indai, lėlių galvutės teatrui, atributika vaidmenų žaidimai, vakarėlių rengimas ir kt.

Pjovimas ir formavimas

Kastuvai, kaušeliai, rėmeliai

Smėlis ir sniegas

Pastatai, automobiliai, figūros

Bet kokie vaikų gaminami produktai turėtų būti naudojami jų žaidimuose. Galite organizuoti muziejų, nagrinėti ir analizuoti jų pačių darbą su vaikais. Kartu būtina išskirti įdomiausius, išraiškingiausius gaminius, atkreipti dėmesį geras naudojimas medžiaga, apie kūrybišką požiūrį į darbą.

Daiktais galima žaisti „parduotuvėje“. Tada vaikinai išrenka geriausią iš jų. Vaikų grupė kartu su auklėtoja, vadinama žaislų atrankos komisija, konsultuojama, kas tinka, kas nesėkmingai atlikta. Galite pasiūlyti užbaigti arba perdaryti darbą. Tokie vaikų užsiėmimai taps kūrybinio pasakojimo žaidimo elementu.

Dizaino pamokose Statybinė medžiaga toliau dirbti mokant vaikus kai kurių techninių įgūdžių: sujungti kelias plokštumas į vieną didelę, sujungti retai iš eilės dedamas plytas, strypus, cilindrus, ruošiant pagrindą grindims, padaryti pastatus tvirtus.

Vaikai turėtų gerai įsisavinti visas rinkinių detales ir naudoti teisingi vardai: ilga, trumpa, plati, siaura, kvadratinė, trikampė plokštė, didelis (mažas) kubas, strypas, cilindras; mokėti naršyti pagal dalių kraštų formą: kubas turi kvadratines puses, juosta turi pusės stačiakampis, galas - kvadratas ir kt.

Vaikai turėtų išsiaiškinti, kaip geriau statyti atskiras pastato dalis, sienas stambiose ir lengvose konstrukcijose, kurios dalys yra stabiliausios ir gali būti naudojamos pamatams, o kurios tinka langams, durims, dekoracijoms.

Konstrukcijose vaikai demonstruoja savo apibendrintas idėjas apie objektus. Ir labai svarbu, kad auklėtoja mokytų vaikus būti pastabius, gebėjimo pažvelgti į juos supantį pasaulį. Pagal tai nustatoma darbo tema. Po ekskursijų po miestą gera pakviesti vaikus statyti daugiaaukštis pastatas, kelią ir parodyti jame važiuojamąją dalį, kirtimo vietas ir kt.

Kiekviena tema prasideda paprastais pastatais, palaipsniui jų turinys tampa sudėtingesnis. Pirmose pamokose vaikai daugiausia stato pagal gatavą ir pusgaminį. Pavyzdžiui, pastatai yra vieno, dviejų aukštų, su kvadratiniais ir stačiakampio pagrindo, paprasta ir daugiau sudėtingas dizainas. Dėl to susidaro apibendrinti projektavimo metodai, leidžiantys tęsti užduotį pagal sąlygas: statyti namą 2-3 lėlėms, dviejų aukštų pastatą su plačiomis vitrinomis pirmame aukšte ir tt Tam jau reikia greitas sąmojis, laisvas medžiagos tvarkymas, pagrįstas geru jos ypatybių žinojimu, techninių įgūdžių įvaldymu.

Šis kiekvienos temos plėtojimas paruoš vaikus kūrybiškam konstruktyvių problemų sprendimui statant pastatus žaidime.

Vaikinai turi kolektyviai atlikti kompleksinius pastatus (darželis su sklypu, zoologijos sodas, traukinių stotis, kolūkis, pionierių stovykla ir kt.).

Būtina, kad žaidime vaikai naudotų savo įgytus vizualinės veiklos įgūdžius (lipdymas, piešimas, aplikacijos). Taigi, kurdami zoologijos sodą, vaikai iš statybinės medžiagos stato narvus gyvūnams, patys lipdo gyvūnus, vėliau juos dažo, iš natūralios medžiagos daro želdynus. Atlikdami užduotį kolektyviai, vaikinai mokosi dirbti koncertuodami ir kartu.

Ilgalaikis projektavimo ir meninio darbo planas pateiktas lentelėje. 2.

2 lentelė

Perspektyvus dizaino ir meninio darbo darbų planas

Mėnuo

Savaitės tema

Programos turinys

vaizdinė medžiaga

Literatūra

rugsėjis

„Žinių diena“

« Aukštas pastatas. Mokykla "(iš panaudotos medžiagos)

Skatinkite vaikus klasėje naudoti įvairias atliekas. Ugdykite fantaziją, vaizduotę, kūrybiškumą. Stiprinti susidomėjimą gamyba neįprasti amatai. Suformuoti gebėjimą tiksliai daryti amatus, laikantis saugos priemonių

Įvairių formų ir dydžių dėžės, spalvotas popierius, klijai, langų trafaretai

"darželis"

"Darželis" (iš statybinės medžiagos)

Ugdykite gebėjimą derėtis, projektuoti ir piešti būsimus pastatus ant popieriaus. Ugdykite gebėjimą dirbti trijų asmenų komandoje. Pratimas pagaminti pastatus pagal nubraižytą projektą. Ugdykite fantaziją, vaizduotę.

Albumo lapai, pieštukai, statybinė medžiaga

„Dizainas ir meno darbai darželyje“

"Taisyklės eismo»

"Gatvė" (iš statybinės medžiagos)

Pratinkite vaikus nutiesti miesto gatvę iš statybinių medžiagų. Ugdykite gebėjimą derėtis, derinti savo pastatus. Toliau supažindinkite vaikus su Kelių eismo taisyklėmis, kelio ženklais.

Statybinės medžiagos, smulkūs žaislai: keleivinis ir krovininis transportas, pastatai, medžiai, kelio ženklai, žmogeliukai

„Dizainas ir meno darbai darželyje“

"Transportas"

"Mašina" (iš naudotos medžiagos)

Pratinkite vaikus gaminti mašinas iš įvairių formų ir dydžių dėžių. Ugdykite gebėjimą kalbėti apie savo būsimą amatą, kaip jį pasigaminti. Ugdykite fantaziją ir vaizduotę.

Įvairių formų ir dydžių dėžės, ritės, ritės, įvairių mašinų iliustracijos spalvotas popierius

„Dizainas ir meno darbai darželyje“

Spalio mėn

"Auksinis ruduo"

(iš natūralios medžiagos

Pratinkite vaikus darbo metu derinti įvairius natūralių medžiagų. Įtvirtinti gebėjimą atsargiai elgtis su šia medžiaga. Ugdykite fantaziją, vaizduotę, kūrybiškas mąstymas. Tęskite kūrimo įgūdžius saugus tvarkymas su žirklėmis ir klijų priedais.

Svarstyklės, kūgiai, sėklos, kauliukai, lapai, žiedlapiai ir kt., klijai, žirklės, ½ lapo spalvoto kartono, vaizdų brėžiniai "Ruduo"

„Derlius ateina iš lauko. Daržovės"

„Sunkvežimis“ (iš statybinės medžiagos)

Ugdyti gebėjimą nustatyti mašinos konstrukcijos priklausomybę nuo jos funkcinis tikslas. Ugdykite gebėjimą kalbėti apie savo būsimą amatą. pratimų kūrimas krovininis automobilis tvarkingas, solidus. Praktikuokite žaidimą su savo amatu.

Iliustracijos su automobilių vaizdais, žaisliniai automobiliai skirtingi tipai, statybinė medžiaga, žaislinės daržovės

„Dizainas ir meno darbai darželyje“

"Vaisių sodas"

"Vaisiai"

(putų gumos žaislai)

Pratinkite vaikus padaryti putplasčio kvadratus įvairių formų vaisius nupjaunant kampus ir kraštus. Didinkite susidomėjimą amatų gamyba iš įvairių medžiagų. Ugdykite vaizduotę, mąstymą, fantaziją. Įtvirtinti gebėjimą laikytis saugos priemonių dirbant su žirklėmis.

Paruošti įvairiaspalviai putplasčio kaučiuko kubeliai 4-5 cm krašteliu, spalvotas popierius, klijai, šepečiai

„Kuriame ir gaminame“.

"Paukščiai skrenda į pietus"

"Paukštis" (iš natūralios medžiagos)

Praktikuokite paukštį pagal modelį. Prisiminkite paukščio struktūrą, pasikalbėkite apie tai. Ugdykite vaizduotę, fantaziją.

Žaislinis paukštis, kūgiai, gilės, šakelės, klijai

„Dizainas ir meno darbai darželyje“

lapkritis

"Augintiniai"

"Gyvūnai" (pagaminti iš popieriaus ir kartono)

Praktikuokite amatų gaminimą iš popieriaus cilindrų. Suformuoti galimybę savarankiškai gaminti kai kurias žaislo dalis. Stiprinti gebėjimą analizuoti amatus. Ugdykite kūrybinius gebėjimus. Pagerinkite savo gebėjimą palaikyti teisinga laikysena pamokos metu.

½ lapo storo spalvoto popieriaus, klijai, žirklės, naminio žaislo pavyzdys, juodas flomasteris.

„Statybos ir meninis darbas darželyje“.

"Laukiniai gyvūnai"

"Kiškio pasigyrimas"

(iš natūralios medžiagos)

Pratinkite vaikus, kaip naudoti eglės spurgus gaminant rankdarbius. Ugdykite gebėjimą kurti kolektyvinė kompozicija pagal istorijos siužetą. Ugdykite norą savo darbe naudoti įvairias natūralias medžiagas. Įtvirtinti tikslaus darbo su natūralia medžiaga įgūdžius

Du kūgiai (didelis ir mažas); klevas liūtžuvis; keturios šakos; plastilino.

"Mano šeima"

„Puolos figūrėlės“

Ugdykite gebėjimą analizuoti. Praktikuokite darbą su plona, ​​minkšta, bet elastinga viela. Ugdykite įgūdžius sujungti dalis, papuošti žaislus.

Viela PVC apvalkale, piešiniai, vaizduojantys amatus iš šios vielos, popierius, flomasteris, putplastis, žaislinės figūrėlės: mama, tėtis, vaikas

„Dizainas ir meninis darbas darželyje“.

„Mūsų namas (baldai, indai, buitinė technika)

"Namas, garažas, tvartas" (pagamintas iš popieriaus ir kartono)

Pratimas sukurti dizainą iš kvadrato, sulankstyto į 16 mažų kvadratų. Treniruokitės kurti raštus, juos lankstyti ir klijuoti. Ugdykite gebėjimą papuošti savo amatą.

Popierius, žirklės, spalvotas popierius, klijai

„Dizainas ir meninis darbas darželyje“.

"Motinos diena"

„Dovana mamai. Sieninis žaislas iš putų gumos.

Skatinkite vaikus gaminti žaislus iš putplasčio. Lavinti vaikų vaizduotę, gebėjimą derinti įvairių rūšių medžiagas. Padidinkite susidomėjimą neįprastais amatais. Stiprinti gebėjimą išlaikyti taisyklingą laikyseną dirbant.

Putplasčio plokštės su ženklinimu (apskritimas), pynė, spalvotas popierius ir ruošiniai iš jo rankdarbiams dekoruoti, klijai, teptukas, žirklės.

„Kuriame ir gaminame“.

gruodį

"Žiema"

"Sniego senis" (iš putų gumos)

Ugdykite gebėjimą dirbti komandoje. Pratimas gatavų amatų pavyzdžiams analizuoti. Ugdyti gebėjimą karpyti kampus ir briaunas, duoti apvali forma. Ugdykite savo meistriškumo įgūdžius

Putplastis, klijai, žirklės

„Dizainas ir meninis darbas darželyje“.

"Žiemojantys paukščiai"

"Buliuskas""

(iš popieriaus)

Įtvirtinti gebėjimą kurti trimatį vaizdą naudojant popieriaus glamžymo į gumulėlius technika, lavinti smulkiąją rankų motoriką, taiklumą, ugdyti rūpestingą požiūrį į paukščius.

Kartono ruošiniai mėlyna spalva fonui paprastas pieštukas, baltas, raudonas krepinis popierius, rudas ir juodas spalvotas popierius, žirklės, klijai, šluostės, skudurai

"Žaislų parduotuvė"

(iš popieriaus ir kartono)

Skatinkite vaikus gaminti popierinius žaislus. Norėdami sustiprinti galimybę perlenkti stačiakampį popieriaus lapą per pusę, išlyginkite lenkimo linijas, supjaustykite ruošinį išilgai kontūro. Ugdykite kūrybiškumą kuriant amatus. Laikykitės darbo su žirklėmis taisyklių. Ugdykite gebėjimą įveikti amatą. Prisiminkite elgesio parduotuvėje taisykles, mandagius žodžius.

½ albumo lapo, konfeti, flomasteriai, žirklės.

„Dizainas ir meno darbai darželyje“

"Naujieji metai"

« Kalėdinės dekoracijos» (iš popieriaus ir kartono)

Ugdykite gebėjimą derėtis, kas pagamins kokį žaislą. Ugdykite gebėjimą dirbti su šablonais. Atsargiai pasidarykite žaislą, lavinkite vaizduotę.

Sunkus popierius, spalvoto popieriaus gabalėliai, flomasteriai, šablonai

„Dizainas ir meno darbai darželyje“

sausio mėn

„Liaudies šventės“

„Kaukės giesmėms“ (pagamintos iš popieriaus ir kartono)

Pratimas iškirpti kaukę iš popieriaus pagal šabloną, papuošti rankdarbius, netradicinėmis medžiagomis siekiant įvaizdžio išraiškingumo, lavinti fantaziją ir vaizduotę.

kaukių šablonai, spalvotas popierius, kartonas, vyniojimas, pieštukas, žirklės, klijai.

„Mažoji tėvynė“

"Mūsų miestas"

(iš statybinės medžiagos)

Pratimai projektuojant tam tikra tema, naudojant piešinį, įtvirtinti gebėjimą planuoti statybos etapus, ugdyti meilę savo gimtajam miestui.

albumo lapai, paprasti pieštukai, statybiniai komplektai, pastatų brėžiniai, medžių maketai, automobiliai, ruošiniai iškaboms "Darželis", "Mokykla", "Parduotuvė", "Turgus".

„Trans-Uralo amatai“

„Beržo žievės karoliukai Snieguolei“

Pratinkite vaikus verti karoliukus iš beržo žievės, ugdykite emocijas, išraiškingą veido išraišką ir pantomimą

Beržo žievė, žirklės, klijai, siūlai, nykštukų namelis, žaisliniai nykštukai ir Snieguolė

vasario mėn

"Aš gyvenu Rusijoje"

„Plati mano gimtoji šalis“ (iš statybinės medžiagos)

Ugdykite galimybę statyti kelis miestus. Toliau praktikuokite dekoravimą namuose architektūrinės detalės(stulpelis, arka), įtvirtinti gebėjimą dirbti kartu.

Iliustracijos, kuriose vaizduojama Rusija, architektūriniai pastatai, pastatų schemos, didelė statybinė medžiaga.

„Maskva yra Rusijos sostinė“

„Kiek mums kainuoja Kremliaus statyba!

(iš statybinės medžiagos)

Pratimas rengiant pastato brėžinį, toliau mankštinantis projektuojant pastatą pagal schemą, savarankiškai planuojant statybos etapus.

Popieriaus lakštai, pieštukai, smulkūs statybininkų rinkiniai, iliustracijos, vaizduojančios Maskvą ir Kremlių.

„Tėvynės gynėjai“

"Siųsk kaip dovaną tėčiui"

(iš popieriaus)

Pratimai atlikti amatus audimo metodu iš gatavų juostelių, ant gaminio klijuoti kartoninį pagrindą su valties silueto atvaizdu, ugdyti estetinį amatų dizaino skonį su aplikacijomis, ugdyti savarankiškumą, tikslumą ir norą pasirūpinti artimaisiais.

Mėlynos spalvos kartono ruošinys su iškirptu burlaivio atvaizdu, juostelės audimui skirtinga spalva, spalvotas popierius rankdarbiams dekoruoti, klijai, šluostės.

"Užsienio šalys"

"Burlaivis"

(iš natūralios medžiagos)

Praktikuokite kriauklių amatų kūrimą graikiniai riešutai ir beržo žievė, naudojant vaizdinį amatų kūrimo planą.

Graikinių riešutų kevalai, dantų krapštukai, beržo žievė, plastilinas.

Kovas

"Pavasaris. mamos atostogos"

"Gėlė kaip dovana mamai"

(iš netradicinės medžiagos)

Pratimai papildyti plastiliną eglių spygliais, sukurti kaktuso įvaizdį, papuošti amatus aplikacijos elementais, ugdyti norą rūpintis artimaisiais.

Amatų pavyzdžiai - kaktusas vazonėlyje, plastilinas, eglės spygliai, jogurto puodelis, įvairiaspalvė lipni plėvelė, žirklės, servetėlės ​​ar skudurai rankoms.

"Gėlės"

"Chrizantemos"

(iš netradicinės medžiagos)

Pratimas pasigaminti gėlę naudojant netradicines medžiagas; lavinti vaizduotę, savarankiškumą.

Kindersurprise kapsulės, jogurto puodeliai, kokteilių šiaudeliai, plastilinas, gyva chrizantemos gėlė.

"Profesijos"

"Lėktuvas" (iš statybinės medžiagos)

Praktikuokite lėktuvo statymą naudodami brėžinius. Pratimas orlaivio tipui nustatyti: krovininis, keleivinis, karinis. Tęsti pažintį su profesijomis – pilotas. Pratimas, skirtas pabrėžti pagrindines orlaivio dalis.

Lėktuvo brėžiniai-brėžiniai, lakūnus vaizduojančios iliustracijos, statybinė medžiaga

„Dizainas ir meno darbai darželyje“

"Teatro diena"

"Žaislų teatras"

(iš popieriaus)

Pratimai kurdami žaislus sujungdami stačiakampį popieriaus ruošinį į cilindrą, lavinkite kūrybiškumą ir vaizduotę.

Žaislo iš popieriaus cilindro pavyzdys, stačiakampiai spalvoto popieriaus ruošiniai 20 x 28 cm, klijai, teptukai, žirklės, amatų detalėms (veidams, delnams, kojoms) dekoruoti ir spalvoto popieriaus ruošinius, plakatas

Balandis

„Kosmonautikos diena“

"Kosmodromas"

(iš statybinės medžiagos)

Praktikuokite eskizą būsimos statybos, pastatyti pastatą pagal brėžinį, pasirenkant reikiamas detales.

Gagarinas, raketų ir žvaigždėlaivių amatai, kosmodromo įrenginių statybos schemos, pagrindinio statytojo detalės

"Įrankiai"

"Muzikinis instrumentas"

(iš įvairių konstruktorių)

Norėdami įtvirtinti gebėjimą dirbti su įvairių tipų dizaineriais, toliau pratinkite detalių sujungimo būdus, projektuokite pagal brėžinį, ugdykite kūrybiškumą.

Įvairūs konstruktoriai, schemos, vaizduojantys įvairius muzikos instrumentus.

„Gamta atgyja“

"Drugelis"

(iš natūralios medžiagos)

Pratimas žaislų dalims matuoti jį gaminant. Formuoti praktinius įgūdžius dirbant su įvairiomis natūraliomis medžiagomis. Lavinkite vaikų fantaziją, norą, kad žaislas būtų gražus. Toliau mokykite procesų analizės. Ugdyti gebėjimą darbe naudoti įvairias natūralias medžiagas, laikantis saugos priemonių.

gilė ( mažas dydis), medžių lapai, erškėtuogės, šakelės ar viela, plastilinas arba klijai (šepetėlis), servetėlė.

, . Ką galima pagaminti iš natūralių medžiagų.

„Pavasariniai žmonių darbai“

"Mūsų sodas"

(iš statybinės medžiagos)

Pratimai projektuojant tam tikra tema, naudojant brėžinį, įtvirtinti gebėjimą planuoti statybos etapus, ugdyti meilę darbui.

Albumų lapai, paprasti pieštukai, konstravimo rinkiniai, medžių maketai, žmonių figūrėlės, daržovių piešiniai.

"Pergalės diena"

„Kareivio kepuraitė“ (iš popieriaus)

Toliau pratinkite vaikus lankstyti popierių stačiakampio formos v skirtingomis kryptimis. Įvaldykite geometrines sąvokas: trikampis, stačiakampis, kvadratas, kampas, horizontalios ir vertikalios linijos. Ugdykite dėmesį, atmintį ir erdvinę vaizduotę. Įtvirtinti žinias apie Rusijos kariuomenę. Ugdykite meilę Tėvynei, pasididžiavimo ja jausmą Rusijos armija;

Stačiakampis žalias rankų darbo popierius, plakatai su paveikslėliais Įvairios rūšys kariai, garnizono kepurė (tikra), mėginys.

"Vasara"

"Kas ganosi pievoje?"

(iš netradicinės medžiagos)

Toliau mokytis kurti amatus naudojant netradicines medžiagas (dėžutes), ugdyti tikslumą.

dėžutės (iš sagų, sąvaržėlių), spalvotas popierius, žirklės, klijai, pieštukai.

"Vabzdžiai"

„Kendis“ (iš popieriaus)

Treniruokitės lenkdami popieriaus lapą įvairiomis kryptimis. Ugdykite gebėjimą atidžiai klausytis, nesiblaškyti. Praktikuokite savo amatų dekoravimą aplikacijomis.

Kvadratinis popieriaus lapas, žirklės.

„Dizainas ir meno darbai darželyje“

Išvada. Ikimokyklinio amžiaus vaikų domėjimosi projektavimu formavimo problema ikimokyklinio ugdymo pedagogikoje užima reikšmingą vietą, nes konstruktyvaus kūrybiškumo įvairovė leidžia vaikams ne tik pažinti juos supantį pasaulį, bet ir visapusiškai ugdyti savo gebėjimus;

Pedagoginio tyrimo rezultate tirsime ikimokyklinio amžiaus vaikų konstruktyvių įgūdžių ir gebėjimų pasireiškimo specifiką (erdvinį mąstymą) ir originalumą (kūrybiškumą). Remiantis stebėsenos rezultatais, bus matomi mūsų projekto rezultatai.

Tema:„Vabzdžių gaminimas iš kiaušinių padėklų“.
Tikslas: Išmok pasigaminti elementarių naminių žaislų atliekos.
Užduotys:
Švietimas: Suformuoti vaikams žinias apie vabzdžių gamybos iš atliekų technologiją.
Kuriama:.Suformuoti gebėjimą projektuoti iš atliekų, papildant ją detalėmis, siekiant sukurti išraiškingą vaizdą.
Auklėjimas: Ugdykite darbštumą, tikslumą, atkaklumą. Ugdykite gebėjimą atlikti darbą iki galo, dirbti tam tikru tempu.

Medžiagos, įrankiai, įranga:
Vabzdžių mėginiai (voras, bitė, vabalas, boružėlė, drugelis); kiaušinėlių ląstelės (iš abiejų pusių pradurtos yla); dekoratyvinė viela; žymekliai; žirklės; dekoratyvinės akys.
Pamokos turinys:
dalis:
Mokytojas: Kai šįryt atėjau į grupę, jie man davė laišką. Ant jo parašytas mūsų sodo adresas ir nurodyta mūsų grupė. Nuo ko nežinoma.
Ir aš nežinau, ką su tuo daryti. Ar gali man pasakyti?

Mokytojas: Yra laiškas ir mįslės. Ar skaitysime? "Brangūs vaikai, ačiū už jūsų šilumą ir šypsenas. Mums buvo smagu ir įdomu su jumis. Jūs žiūrėjote į mus, bet žiūrėjote į jus. Jūs mums atrodėte tokie protingi ir dėmesingi. Jūs uždavėte tiek daug neįprastų klausimų. Taip ir atsiradome su mįslėmis tau.
Sukėlė gėlė
Visi keturi žiedlapiai.
Aš norėjau jį nuplėšti -
Jis plazdėjo ir nuskrido. (drugelis)

Ji valgo amarus nuo šakų
Ir padeda mums sode
Mikliai tupi ant lapo.
Tai Dievo... (karvė)

Sėdėdamas nešvankiu
Aš nešvankiu eidamas
Jei suksiu ore
Aš čia gerai praleisiu laiką. (klaida)

Aš mezgu plonus nėrinius -
Skrydžio metu nepastebėsite.
Kuris pateko į mano tinklą
Liks kaboti. (Voras)

Ji sėdi ant gėlių
Neatsibodo dirbti ryte.
Duodavo žmonėms vaško ir medaus
Neramūs... (bitė) “
Mokytojas: Gerai padaryta, mįslės išspręstos. O laiško pabaigoje parašyta „Su pagarba, drugeliai.“ O kaip drugeliai galėtų atskleisti mūsų paslaptį? Išties visai neseniai buvome į gyvą atogrąžų drugelių parodą ir net pasidarėme vasaros pievą. Bet jai kažko trūksta. Ka tu manai?
Mokytojas atkreipia dėmesį į proskyną.
Vaikai: Ant jo nėra vabzdžių.
Mokytojas: Vaikinai, ar manote, kad galime tai išspręsti?
Vaikai: Taip.
II dalis:
- Vaikinai, šiandien gaminsime vabzdžius iš kiaušinių padėklų.
Tam mums reikia: Ląstelių iš po kiaušinių, dekoratyvinės vielos, flomasterių, žirklių, dekoratyvinių akių.
– Ką turi vabzdžiai? (Vabzdžiai susideda iš kūno, kojų ir akių).
Auklėtojo demonstravimas su jo darbo aprašymu ir akcentuojant saugumą.
Prieš tai, kai esate ląstelė iš kiaušinių, joje iš abiejų pusių buvo padarytos skylės. Pirmiausia nuspalvinsime savo vabzdžius. Paimkite jums reikalingus flomasterius ir nupieškite vabzdžio kūną. Dekoratyvinę vielą supjaustykite į 8 dalis. 6 iš jų yra kojos ir dvi antenos, voras turi 8 kojas. Įkiškite letenas į skylutes. Akys pagamintos iš plastiko, todėl jas priklijuojant jos laikosi ilgiau nei popierinės. Bitei darome sparnus, o ne letenas. Kai vabzdys yra paruoštas, sulenkiame letenas taip, kaip jums labiausiai patinka.
- Pakartokite kokią darbų seką.
- Prieš pradėdami dirbti, prisiminkite, kaip saugiai dirbti su viela ir žirklėmis.
Pradėkime gaminti. Darbo proceso metu teikiama individuali pagalba.
Vabzdys yra paruoštas. Įdėkite jį į proskyną kur tik norite ir žaiskite.
Kūno kultūros minutė : jei būtina.

III dalis:
Vaikai savo vabzdžiais puošia proskyną.
Pamokos analizė:
Mokytojas: Kas mėgsta gaminti vabzdžius? O kam buvo sunku darbe? Puiku, jūs visi turite juokingų vabzdžių (darbe atkreipiu dėmesį į smulkmenas).
O dabar aš tau pasakysiu Įdomūs faktai iš vabzdžių gyvenimo.

Integruotų (susipažinimas su aplinka, ekologija, kalbos raida, statyba) užsiėmimų santrauka vyresniojoje grupėje.

Tema: Vabzdžių šalyje.

Pamokos tikslas :

Plėsti vaikų žinias apie vabzdžius (įvairovę, funkcijos, mityba, judėjimas, nauda);supažindinti su natūralių bičių ir žmogaus globojamų bičių gyvenimo ypatumais; mokyti vaikus tikslingai jungtis nauja medžiaga prie esamų žinių.

Lavinti frazinę kalbą, foneminę klausą; toliau mokyti vaikus argumentuotai atsakyti į klausimus.

Ugdykite kritinį mąstymą, aktyvinkite vaikų pažintinius gebėjimus.

Įtvirtinti popieriaus dizaino įgūdžius ir gebėjimus.

Ugdykite smalsumą, domėjimąsi laukine gamta.

žodyno darbas : avilys, nektaras, apdulkinimas, koris, bitynas, bitininkas, rūkykla.

Dvikalbis komponentas : ara - bitė, patinas - drugelis, saratan konyz - gaidė, gulderis - gėlės.

Įranga : žydinti pieva (gėlės iš popieriaus), vabzdžių nuotraukos, aviliai, koriai, medus, rūbai bitininkui, "vabzdžių" kostiumai vaikams, diskas su bičių, uodų, vabalų garsų įrašais, ruošiniai gaminimui „bitės“, medžiaga popieriaus statybai.

parengiamieji darbai. Eilėraščių apie vabzdžius išmokimas mintinai.

Pamokos eiga:

Auklėtojas. Ar pastebėjote, kad mūsų grupės kambarys tapo kiek neįprastas: ant sienų, stalų matote vabzdžių paveikslėlius, jis papuoštas ir gražios gėlės. Kambarys virto žydinčia pieva, o tu – „vabzdžiais“. Vaikai, mes esame vabzdžių šalyje.

Pasivaikščiokime

Pasisveikinkite su kiekviena gėle.

Turiu pasilenkti prie gėlių

Neplėšyti ar pjaustyti.

Ir pamatyti jų malonius veidus

Ir parodyk jiems gerą veidą.

Pasilenkime ir nusišypsokime gėlėms. Vabzdžių šalyje yra meilužė. Kas ji spėja?

Paslaptis.

Nuo pat ryto zhu-zhu

Gėlės buju

Ir atnešu medaus.

Teisingai, vaikai, tai bitė. Pabandykite ją surasti. Kaip manai, kur ji gali būti? Vaikų atsakymai (apie gėles, augalus, pievų žolės). Į grupės kambarį atskrenda bitė ir skamba jos daina (zh-zh-zh-zh-zh).

Maja bitė. (vaidmenį atlieka mokytoja) Sveiki, vaikai. Mano vardas yra bitė Maja. Noriu pakviesti jus į vabzdžių šalį, kur keliausime kartu. Skrisk su manimi...

Pristatymas tema: "Ką žinai apie vabzdžius?"

bitė Maya (kreipdamasis į vaikus). Noriu jūsų užduoti šiuos klausimus:

Kokius vabzdžius pažįsti? Vaikai skambina, o aš juos išdėlioju aplink gėlę (jie skambina kazachų kalba).

Kuo visi vabzdžiai panašūs? Vaikų atsakymai: yra galva, krūtinė, pilvas, ant galvos akys (kai kuriose jos užima didžiąją dalį galvos), antenos, sparnai, kurių dėka jie skraido. Vabzdžiai turi šešias kojas.(Paskyra kazachų k.). Papildau vaikų atsakymus.

D / ir „Pavadink vabzdį meiliai“. Uodas - uodas. Vabalas - blakė. Laumžirgis - laumžirgis, laumžirgis. Drugelis - drugelis. Bitė - bitė, bitė.

D / ir "Kas kur gyvena?"

Bitė (avilyje), vabalai (medžių žievėje), drugeliai (žieduose), žiogai (žolėje).

Maja bitė. Aš esu natūralus bičių vaikinai. Dirbu nuo ankstaus ryto iki vėlyvo vakaro, pats gaunu nektaro, ruošiuosi žiemai. Ar nori, kad parodyčiau tau savo namus? Sekite mane... Žiūrėk ką įdomus medis. Bagažinėje yra didelė įduba. Kaip manote, kieno tai namas? (baltymai). O šalia mano namo yra maža įduba.

P. / ir „Meška ir bitės“.

Maja bitė. Vaikinai, ar žinote, kuris iš laukinių gyvūnų labai mėgsta medų? Teisingai, meška. Avilių namelių miško bitėms niekas nekuria, todėl jie stovi medžių daubose. Čia turėsime įdubą. Meška nori paimti medaus iš įdubos, bet laukinės miško bitės jo neįsileidžia, išvaro, dūzgia: „zh-zh-zh-zh-zh“ (kartoja vaikai). Išrinkime meškiuką kaip skaitiklį: „Vienas, du, trys, tu būsi meška“. (Meškiui užsidėjau kepurę). Meška pasitraukia.

Bitė Maja: Bitės skrido rinkti nektaro ir žiedadulkių iš žiedų.(Vaikai - bitės bėga, mojuoja rankomis, tupi) Štai ateina meška, (Meškiukas išeina meška eisena ir eina į įdubą ) Medus bus nuneštas iš įdubos.Bitės namo! (Bičių vaikai pribėga prie įdubos) Vaikų-bičių žodžiai: Tai mūsų tuščiaviduris namas, palik nuo mūsų mešką: „w-w-w-w-w-w-w-w-w-w-w-w!“ (Bitės vaikai plasnoja sparnais ir varo lokį).

Vaikai, girdi, kas nors skrisk į mūsų proskyną. Skrenda vabalas, išskleidęs sparnus (skamba gegužinės vabalo „daina“).

Chafer. (vaidmenį atlieka vaikas) Esu linksma gegužinė.Žinau visus sodus aplinkui. Aš sukau ratus virš pievelės, o mano vardas yra Zhu-zhu. Kodėl mane vadina Zhu-zhu, Nes aš esu zhu-zhu.

Maja bitė. Gegužės vabalai yra dideli. Jie gyvena medžiuose. Maybugs pavojingų kenkėjų jie minta medžių lapais. Ypač kenkia jų lervos, kurios gyvena dirvoje ir minta augalų šaknimis. At gegužės vabalai gamtoje yra priešų: šikšnosparniai ir pelėdos jas gaudo, o varnos, starkiai ir straubliai naikina dirvoje esančias lervas. Miškams kovoti su kenkėjais padeda lapės, lokiai, ežiai – visi jie nemėgsta vaišintis riebiomis lervomis ir vabalais.

Vaikinai, atspėk mįslę. „Jūs nematote savęs, bet galite išgirsti dainą“. Uodas skrenda („uodo daina“ skamba: z-z-z-z-z-z-z)

Komarikas (vaidmenį atlieka vaikas) Aš uodas, aš pokštininkas.

Maja bitė. Prie uodo subtilus kūnas, silpnos kojos ir du pilvukai. Ant uodo galvos yra antgalis, kuriuo jis perveria aukos kūną ir siurbia kraują, taip pat pora mažų antenų. Uodas turi ausis, kurios yra ūsuose. Uodai yra kenksmingi vabzdžiai, nes platina pavojingas ligas. Varlės ir rupūžės padeda nugalėti kraujo ištroškusius vabzdžius, laumžirgiai ir paukščiai minta uodais.

Vaikinai, atidžiai pažiūrėkite į pievą. Apie kokį vabzdį kalbama apie „plazdėjančią gėlę“? (drugelis). Pasaulyje puiki suma drugeliai. Jie yra ryškiai gražūs, yra gamtos puošmena. Drugeliai pasitaiko skirtingų dydžių. Noriu supažindinti jus su mažiausiu drugeliu. Jos vardas Lelya. Ji gyvena čia, pievoje gėlėje. Valgykime tai.

Drugelis (vaidmenį atlieka vaikas)

Vyrai аdemіkөbelekpinіn

Aitamynas, Ušamynas

Sіzderdі kөpten kormedіm

Barshanyzdy zhaksy koremin.

Maja bitė. Drugeliai, skrisdami nuo gėlės prie gėlės, renka nektarą ir apdulkina augalus. Taigi Lyolya tokia maža, bet mėgsta dirbti. Maži drugeliai vadinami drugiais. Drugeliai turi priešų – paukščius ir vorus.Į pievą atskrenda boružėlė.

Boružė (vaidmenį atlieka vaikas) Moku vikriai skraidyti. Tarsi juoduose apskritimuose.

Paya bitė. Pažiūrėk koks gražus vabzdys.Boružytė ovalaus kūno,skaisčiai raudona nugara puošta juodais taškeliais. Ladybug ropoja ir skrenda, net ir dideliais atstumais. Ji turi mažus sparnus, o po jais yra kieti rudi permatomi apatiniai sparnai. Boružėlės spalva įspėja. Paukščiai žino, kad tokios spalvos vabzdžiai yra nevalgomi. ladybugs vadinamos slaugytojomis. Jie gelbsti sodus nuo amarų, nuo mažų kenksmingų vabzdžių.

Vaikai dainuoja dainelę „Ladybug“.

Vaikinai, ką manote, kuris vabzdys darbščiausias? (bitė). Bitė dirba nuo ankstyvo ryto iki vėlyvo vakaro. Ar tau patinka dirbti? Dabar padarykime kiekvienas iš jūsų po vieną bitę.

Popierinis dizainas "Bitė".

Vaikai žymekliu piešia juosteles ant iš kartono iškirptos „bitės“ pilvo, klijuoja sparnelius (bičių ruošinius vaikams išdaliju siūlu).

Kvėpavimo pratimas „Pasiųsk bitę skrendant nektaro“. Vaikai laiko bitę už virvelės ir pučia ant jos. Naudoju žodžius, kad pataisyčiau jėgą, kuria vaikai pučia.

Čia bitė nedrąsiai išskrido iš avilio.Pamačiusi gėles nuskubėjo prie jų.Bitė gavo daug medaus ir lėtai skrenda namo.Kaip greitai sutemsta,skubėk į avilį,bite!

O dabar, vaikinai, saugokite bites ir skriskite paskui mane. Noriu vieną parodyti įdomi vieta pievoje. „Vabzdžiai“ atvyksta į bityną ir susipažįsta su bitininku.

Apšilimas „Darstanti bitė“.

Bitė dirba visą dieną (rankomis nubrėžkite ratą prieš save)

Ir ji netingi dirbti.(siūbuoja rodomasis pirštas neigia)

Skrenda nuo gėlės iki gėlės (ritmiška rankų banga)

Klijuoja žiedadulkes ant pilvo. (Sukamaisiais judesiais delnu ant pilvo)

Proboscis siurbia nektarą (ištieskite ranką į priekį, tada žemyn, pasilenkite)

Surinks daug per dieną (atversk visus pirštus priešais save)

Jis nuneš nektarą į avilį (vaizduoja skrydį)

Ir kulka grįš atgal. (Staigiai išmeskite ranką į priekį ištiesę rodomąjį pirštą)

Medus bus sutramdytas koriuose (tupdyti pėdas)

Ateis sunkus metas. (suraudamas)

Bus ką pavalgyti bitėms (šaukšto judesio imitacija)

Turime labai stengtis. (medaus įdėjimo į korius imitacija)

Bitininko pasakojimas apie bites, apie jo darbą.

Vaikinai, dabar kalbėsime apie bityno gyventojus. Kas yra bitynas? Senovėje bitynas buvo vadinamas „bičių nameliu“. Bitynas – vieta, kur dedami bičių aviliai. O aš esu žmogus, kuris bityne prižiūri bites, o mane vadina bitininku. Pakartokite šiuos žodžius „bitynas“ ir „bitininkas“ ir prisiminkite. Pažvelkite į mano bityną įvairių spalvų avilyje. Ką? Kiekviena bitė žino savo namus. Šiandien aš jums papasakosiu apie bites. Ar manote, kad bitė yra naudingas vabzdys? (taip) Nors ir skaudžiai peršti, esame patenkinti jų darbu. bitės gyvena didelė šeima. Jie renka žiedadulkes iš gėlių į specialius maišelius, esančius prie jų kojų. Nuskrido į bityną, atsigėrė vandens ir atsisėdo pailsėti, per ratą įskrido į avilį. Avilio viduje yra rėmeliai. (Rodyti). Čia yra daug ląstelių. Bitės užpildo ląsteles medumi. Šis rėmas yra pusiau užpildytas medumi. Noriu jums parodyti šį objektą, jis vadinamas rūkykla. Sudedu sausas šakeles į rūkyklą, padegiau ir fumiguoju avilį. Dūmai išgąsdina bites ir jos iššliaužia. Tik tada iš avilių paimu medaus pilnus rėmelius ir nešu į specialų skardinį aparatą. Mašina susuka rėmą, skystas medus negali atsispirti, iš korio išsilieja ant rezervuaro sienelių ir tada suteka į medinį kubilą. Aplink oras alsuoja medaus aromatu. Vaikai, ar jums patinka medus? Teisingai, tai labai naudinga. Dabar pavaišinsiu jus medumi. (Vaikai padėkoja bitininkui ir su juo atsisveikina.)

bitė Maya (kreipiasi į vaikus) Taigi mūsų kelionė baigėsi. Ar tau patiko? Kas tau ypač patiko? (vaikų atsakymai) Gerai, vaikai, kalbėjote apie vabzdžius, žaidėte, atlikote fizinius pratimus, deklamavote eilėraščius, dainavote dainą. Man buvo įdomu su tavimi. O dabar laikas išskristi į gražias, pilnas gėlių pievas, kad kartu su savo bitėmis – sesėmis rinktume medų, skanų ir sveiką žmogui. Vietoje darželis irgi daug gėlių. O tarp jų galima pamatyti bites, kurios renka medų. Neskinkite gėlių, netrikdykite bičių, išsaugokite nuostabų gamtos grožį! Iki pasimatymo, vaikinai, iki susitikimo kitą kartą!

Integruotų (susipažinimas su aplinka, ekologija, kalbos raida, statyba) užsiėmimų santrauka vyresniojoje grupėje.

Tema: Vabzdžių šalyje.

Pamokos tikslas:

Plėsti vaikų žinias apie vabzdžius (įvairovė, skiriamieji bruožai, mityba, judėjimas, nauda), supažindinti su natūralių bičių ir žmonių globojamų bičių gyvenimo ypatumais; mokyti vaikus tikslingai papildyti turimas žinias nauja medžiaga.

Lavinti frazinę kalbą, foneminę klausą; toliau mokyti vaikus argumentuotai atsakyti į klausimus.

Ugdykite kritinį mąstymą, aktyvinkite vaikų pažintinius gebėjimus.

Įtvirtinti popieriaus dizaino įgūdžius ir gebėjimus.

Ugdykite smalsumą, domėjimąsi laukine gamta.

žodyno darbas: avilys, nektaras, apdulkinimas, koris, bitynas, bitininkas, rūkykla.

Dvikalbis komponentas: ara - bitė, patinas - drugelis, saratan konyz - gaidė, gulderis - gėlės.

Įranga: žydinti pieva (gėlės iš popieriaus), vabzdžių nuotraukos, aviliai, koriai, medus, rūbai bitininkui, "vabzdžių" kostiumai vaikams, diskas su bičių, uodų, vabalų garsų įrašais, ruošiniai gaminimui „bitės“, medžiaga popieriaus statybai.

Preliminarus darbas. Eilėraščių apie vabzdžius išmokimas mintinai.

Pamokos eiga:

Auklėtojas. Ar pastebėjote, kad mūsų grupės kambarys tapo kiek neįprastas: ant sienų, stalų matosi vabzdžių paveikslėliai, taip pat puošia gražios gėlės. Kambarys virto žydinčia pieva, o tu – „vabzdžiais“. Vaikai, mes esame vabzdžių šalyje.

Pasivaikščiokime

Pasisveikinkite su kiekviena gėle.

Turiu pasilenkti prie gėlių

Neplėšyti ar pjaustyti.

Ir pamatyti jų malonius veidus

Ir parodyk jiems gerą veidą.

Pasilenkime ir nusišypsokime gėlėms. Vabzdžių šalyje yra meilužė. Kas ji spėja?

Paslaptis.

Nuo ryto zhu-zhu

Gėlės buju

Ir atnešu medaus.

Teisingai, vaikai, tai bitė. Pabandykite ją surasti. Kaip manai, kur ji gali būti? Vaikų atsakymai (apie gėles, augalus, pievų žoles). Į grupės kambarį atskrenda bitė ir skamba jos daina (zh-zh-zh-zh-zh).

Maja bitė.(vaidmenį atlieka mokytoja) Sveiki, vaikai. Mano vardas yra bitė Maja. Noriu pakviesti jus į vabzdžių šalį, kur keliausime kartu. Skrisk su manimi...

Pristatymas tema: "Ką žinai apie vabzdžius?"

bitė Maya(kreipdamasis į vaikus). Noriu jūsų užduoti šiuos klausimus:

Kokius vabzdžius pažįsti? Vaikai skambina, o aš juos išdėlioju aplink gėlę (kazachų kalba jie vadina).

Kuo visi vabzdžiai panašūs? Vaikų atsakymai: yra galva, krūtinė, pilvas, ant galvos akys (kai kuriose jos užima didžiąją dalį galvos), antenos, sparnai, kurių dėka jie skraido. Vabzdžiai turi šešias kojas.(Paskyra kazachų k.). Papildau vaikų atsakymus.

D / ir „Pavadink vabzdį meiliai“. Uodas - uodas. Vabalas - blakė. Laumžirgis - laumžirgis, laumžirgis. Drugelis - drugelis. Bitė - bitė, bitė.

D / ir "Kas kur gyvena?"

Bitė (avilyje), vabalai (medžių žievėje), drugeliai (žieduose), žiogai (žolėje).

Maja bitė. Aš esu natūralus bičių vaikinai. Dirbu nuo ankstaus ryto iki vėlyvo vakaro, pats gaunu nektaro, ruošiuosi žiemai. Ar nori, kad parodyčiau tau savo namus? Sekite mane... Žiūrėk, koks įdomus medis. Bagažinėje yra didelė įduba. Kaip manote, kieno tai namas? (baltymai). O šalia mano namo yra maža įduba.

P. / ir „Meška ir bitės“.

Maja bitė. Vaikinai, ar žinote, kuris iš laukinių gyvūnų labai mėgsta medų? Teisingai, meška. Avilių namelių miško bitėms niekas nekuria, todėl jie stovi medžių daubose. Čia turėsime įdubą. Meška nori paimti medaus iš įdubos, bet laukinės miško bitės jo neįsileidžia, išvaro, dūzgia: „zh-zh-zh-zh-zh“ (kartoja vaikai). Išrinkime meškiuką kaip skaitiklį: „Vienas, du, trys, tu būsi meška“. (Meškiui užsidėjau kepurę). Meška pasitraukia.

Bitė Maja: Bitės skrido rinkti nektaro ir žiedadulkių iš žiedų.(Vaikai - bitės bėga, mojuoja rankomis, tupi) Štai ateina meška, (Meškiukas išeina meška eisena ir eina į įdubą ) Medus bus nuneštas iš įdubos.Bitės namo! (Bičių vaikai pribėga prie įdubos) Vaikų-bičių žodžiai: Tai mūsų tuščiaviduris namas, palik nuo mūsų mešką: „w-w-w-w-w-w-w-w-w-w-w-w!“ (Bitės vaikai plasnoja sparnais ir varo lokį).

Vaikai, girdi, kas nors skrisk į mūsų proskyną. Skrenda vabalas, išskleidęs sparnus (skamba gegužinės vabalo „daina“).

Chafer.(vaidmenį atlieka vaikas) Esu linksma gegužinė.Žinau visus sodus aplinkui. Aš sukau ratus virš pievelės, o mano vardas yra Zhu-zhu. Kodėl mane vadina Zhu-zhu, Nes aš esu zhu-zhu.

Maja bitė. Gegužės vabalai yra dideli. Jie gyvena medžiuose. Gegužinės – pavojingi kenkėjai, minta medžių lapais. Ypač kenkia jų lervos, kurios gyvena dirvoje ir minta augalų šaknimis. Gegužės vabalai turi priešų gamtoje: juos gaudo šikšnosparniai ir pelėdos, o varnos, starkiai ir straubliai naikina dirvoje esančias lervas. Miškams kovoti su kenkėjais padeda lapės, lokiai, ežiai – visi jie nemėgsta vaišintis riebiomis lervomis ir vabalais.

Vaikinai, atspėk mįslę. „Jūs nematote savęs, bet galite išgirsti dainą“. Uodas skrenda („uodo daina“ skamba: z-z-z-z-z-z-z)

Komarikas(vaidmenį atlieka vaikas) Aš uodas, aš pokštininkas.

Maja bitė. Uodas turi ploną kūną, silpnas kojas ir du pilvus. Ant uodo galvos yra antgalis, kuriuo jis perveria aukos kūną ir siurbia kraują, taip pat pora mažų antenų. Uodas turi ausis, kurios yra ūsuose. Uodai yra kenksmingi vabzdžiai, nes platina pavojingas ligas. Varlės ir rupūžės padeda nugalėti kraujo ištroškusius vabzdžius, laumžirgiai ir paukščiai minta uodais.

Vaikinai, atidžiai pažiūrėkite į pievą. Apie kokį vabzdį kalbama apie „plazdėjančią gėlę“? (drugelis). Pasaulyje yra labai daug drugelių. Jie yra ryškiai gražūs, yra gamtos puošmena. Drugeliai būna įvairių dydžių. Noriu supažindinti jus su mažiausiu drugeliu. Jos vardas Lelya. Ji gyvena čia, pievoje gėlėje. Valgykime tai.

Drugelis(vaidmenį atlieka vaikas)

Vyrai аdemіkөbelekpinіn

Aitamynas, Ušamynas

Sіzderdі kөpten kormedіm

Barshanyzdy zhaksy koremin.

Maja bitė. Drugeliai, skrisdami nuo gėlės prie gėlės, renka nektarą ir apdulkina augalus. Taigi Lyolya tokia maža, bet mėgsta dirbti. Maži drugeliai vadinami drugiais. Drugeliai turi priešų – paukščius ir vorus.Į pievą atskrenda boružėlė.

Boružė(vaidmenį atlieka vaikas) Moku vikriai skraidyti. Tarsi juoduose apskritimuose.

Paya bitė. Pažiūrėk koks gražus vabzdys.Boružytė ovalaus kūno,skaisčiai raudona nugara puošta juodais taškeliais. Ladybug ropoja ir skrenda, net ir dideliais atstumais. Ji turi mažus sparnus, o po jais yra kieti rudi permatomi apatiniai sparnai. Boružėlės spalva įspėja. Paukščiai žino, kad tokios spalvos vabzdžiai yra nevalgomi. Boružėlės vadinamos tvarkdariais. Jie gelbsti sodus nuo amarų, nuo smulkių kenksmingų vabzdžių.

Vaikai dainuoja dainelę „Ladybug“.

Vaikinai, ką manote, kuris vabzdys darbščiausias? (bitė). Bitė dirba nuo ankstyvo ryto iki vėlyvo vakaro. Ar tau patinka dirbti? Dabar padarykime kiekvienas iš jūsų po vieną bitę.

Popierinis dizainas "Bitė".

Vaikai žymekliu piešia juosteles ant iš kartono iškirptos „bitės“ pilvo, klijuoja sparnelius (bičių ruošinius vaikams išdaliju siūlu).

Kvėpavimo pratimas „Pasiųsk bitę skrendant nektaro“. Vaikai laiko bitę už virvelės ir pučia ant jos. Naudoju žodžius, kad pataisyčiau jėgą, kuria vaikai pučia.

Čia bitė nedrąsiai išskrido iš avilio.Pamačiusi gėles nuskubėjo prie jų.Bitė gavo daug medaus ir lėtai skrenda namo.Kaip greitai sutemsta,skubėk į avilį,bite!

O dabar, vaikinai, saugokite bites ir skriskite paskui mane. Noriu parodyti vieną įdomią vietą pievoje. „Vabzdžiai“ atvyksta į bityną ir susipažįsta su bitininku.

Apšilimas „Darstanti bitė“.

Bitė dirba visą dieną (rankomis nubrėžkite ratą prieš save)

Ir ji netingi dirbti.(neigdamas purtydamas rodomąjį pirštą)

Skrenda nuo gėlės iki gėlės (ritmiška rankų banga)

Klijuoja žiedadulkes ant pilvo. (Sukamaisiais judesiais delnu ant pilvo)

Proboscis siurbia nektarą (ištieskite ranką į priekį, tada žemyn, pasilenkite)

Surinks daug per dieną (atversk visus pirštus priešais save)

Jis nuneš nektarą į avilį (vaizduoja skrydį)

Ir kulka grįš atgal. (Staigiai išmeskite ranką į priekį ištiesę rodomąjį pirštą)

Medus bus sutramdytas koriuose (tupdyti pėdas)

Ateis sunkus metas. (suraudamas)

Bus ką pavalgyti bitėms (šaukšto judesio imitacija)

Turime labai stengtis. (medaus įdėjimo į korius imitacija)

Bitininko pasakojimas apie bites, apie jo darbą.

Vaikinai, dabar kalbėsime apie bityno gyventojus. Kas yra bitynas? Senovėje bitynas buvo vadinamas „bičių nameliu“. Bitynas – vieta, kur dedami bičių aviliai. O aš esu žmogus, kuris bityne prižiūri bites, o mane vadina bitininku. Pakartokite šiuos žodžius „bitynas“ ir „bitininkas“ ir prisiminkite. Pažvelkite į mano bityną įvairių spalvų avilyje. Ką? Kiekviena bitė žino savo namus. Šiandien aš jums papasakosiu apie bites. Ar manote, kad bitės yra naudingi vabzdžiai? (taip) Nors ir skaudžiai peršti, esame patenkinti jų darbu. Bitės gyvena didelėje šeimoje. Jie renka žiedadulkes iš gėlių į specialius maišelius, esančius prie jų kojų. Nuskrido į bityną, atsigėrė vandens ir atsisėdo pailsėti, per ratą įskrido į avilį. Avilio viduje yra rėmeliai. (Rodyti). Čia yra daug ląstelių. Bitės užpildo ląsteles medumi. Šis rėmas yra pusiau užpildytas medumi. Noriu jums parodyti šį objektą, jis vadinamas rūkykla. Sudedu sausas šakeles į rūkyklą, padegiau ir fumiguoju avilį. Dūmai išgąsdina bites ir jos iššliaužia. Tik tada iš avilių paimu medaus pilnus rėmelius ir nešu į specialų skardinį aparatą. Mašina susuka rėmą, skystas medus negali atsispirti, iš korio išsilieja ant rezervuaro sienelių ir tada suteka į medinį kubilą. Aplink oras alsuoja medaus aromatu. Vaikai, ar jums patinka medus? Teisingai, tai labai naudinga. Dabar pavaišinsiu jus medumi. (Vaikai padėkoja bitininkui ir su juo atsisveikina.)

bitė Maya (kreipiasi į vaikus) Taigi mūsų kelionė baigėsi. Ar tau patiko? Kas tau ypač patiko? (vaikų atsakymai) Gerai, vaikai, kalbėjote apie vabzdžius, žaidėte, atlikote fizinius pratimus, deklamavote eilėraščius, dainavote dainą. Man buvo įdomu su tavimi. O dabar laikas išskristi į gražias, pilnas gėlių pievas, kad kartu su savo bitėmis – sesėmis rinktume medų, skanų ir sveiką žmogui. Darželio teritorijoje taip pat daug gėlių. O tarp jų galima pamatyti bites, kurios renka medų. Neskinkite gėlių, netrikdykite bičių, išsaugokite nuostabų gamtos grožį! Iki pasimatymo, vaikinai, iki susitikimo kitą kartą!