15.02.2019

GCD santrauka apie meninį ir estetinį vystymąsi parengiamojoje grupėje. Aplikacija „Dygliuoti gabalėliai. Savaitės tema „Kambariniai augalai


valstybė švietimo įstaiga vidurio profesinis išsilavinimas Jaroslavlio sritis Uglicho pramonės pedagoginis koledžas

Integruotos pamokos apie programas santrauka vyresnioji grupė(5-6 metai)

Tema: „Gėlių puokštė“

pagal ugdymo ir mokymo programą darželyje „Nuo gimimo iki mokyklos“, vadovaujant M.A. Vasiljevos, V.V.Gerbovos, T.S.Komarovos bendrajai redakcijai.

Atlikta: studentas

26-Z grupė Sokolova I.Yu.

Mokytojas:

Bondarenko O.V.

2016 m

Tikslas pedagoginė veikla: Sukelkite susidomėjimą sukurti gražią ramunėlių puokštę, naudojant improvizuotą medžiagą, bendradarbiaujant su mokytoja.

Užduotys:

Pamokos:

Plėsti vaikų žinias apie augalus, jų naudą žmogui;

Įtvirtinti gebėjimą dirbti su žirklėmis, klijais, popieriumi;

Išmokyti vaikus dirbti su improvizuota medžiaga;

Išplėskite temos žodyną.

Kuriama:

Ugdyti vaikų tikslumą, atkaklumą, smalsumą, pastabumą, pastabumą;

Lavinti erdvinį mąstymą, gebėjimą įžvelgti gamtos grožį, kompozicinius įgūdžius – sukurti gėlių puokštę;

Lavinkite spalvų pojūtį, vaizduotę ir smulkiąją rankų motoriką naudodami programą.

Švietimas:

Ugdykite pagarbą augalams aplinką;

Ugdyti norą rūpintis kitais, mylėti gamtą.

Integracija edukacinės sritys:

Meninė kūryba:

Tobulinkite vaikų kirpimo įgūdžius paruoštos formos, sujungti dalis pagal pavyzdį;

Įtvirtinti vaikų įgūdžius anksčiau gautose paraiškose.

Pažinimas:

Formuoti elementarias ekologines idėjas, plėsti vaikų akiratį;

Įveskite ramunėlių žiedą;

Ugdykite pagarbą gamtai.

Socializacija:

Formuoti holistinį pasaulio vaizdą pagal idėjas apie žmogaus ir gamtos santykį;

Tobulėti Kūrybiniai įgūdžiai vaikai;

Ugdykite gebėjimą dirbti komandoje.

Bendravimas:

Plėtoti pažintinę – tiriamąją ir produktyviąją veiklą laisvo bendravimo su bendraamžiais ir suaugusiaisiais procese;

Muzika:

Plėtoti muzikinę ir meninę veiklą.

Skaitymas grožinė literatūra:

Pristatykite eilėraščius apie gamtą, ramunes.

Sauga:

Pataisykite taisykles saugus naudojimasžirklės, klijai.

Sveikata:

Supažindinkite vaikus su gydomųjų savybių ramunėlių.

Įranga mokytojui: garso įrašas „Gamtos garsai“, paruošti pavyzdžiai darbai, ramunėlių žiedai, pristatymas, vaza, dėžutė.

Įranga vaikams: spalvotas popierius, kartonas, klijai, audinys, žirklės, guašas balta spalva, šepetys, amatų pavyzdžiai, vatos diskeliai, arbūzo kauliukai, balti ir geltona spalva, makaronai, balti popieriaus lapai, drėgnos servetėlės ​​kiekvienam vaikui.

parengiamieji darbai: pokalbiai apie gėles, eilėraščių mokymasis, pasakojimų skaitymas, mįslių spėjimas, „Gėlių šokio“ mokymasis, fotografijų, atvirukų, paveikslų, kalendorių, vaizduojančių gėles, peržiūra; didaktiniai žaidimai: "Sodininkas"(siekiant įtvirtinti žinias apie spalvų pavadinimus), „Kai kažkas žydi“, „Kas kur auga“, „Spalvų namai“(siekiant išsiugdyti ir suvokti spalvą bei išgauti harmoningus spalvų derinius), pasivaikščiojimai prie gėlynų darželis.

Ryšys su kitomis profesijomis ir veikla: pasiruošimas šventei, eilėraščių, dainelių mokymasis; paveikslų, reprodukcijų, atvirukų, kuriuose vaizduojamos gėlės, peržiūra.

Metodai ir metodai: demonstravimas, paaiškinimas, pokalbis.

GCD:

    Įvadas

Gamtos ekrano užsklanda

Į grupę patenka vaikai, skamba graži gamtos muzika. Mokytoja kviečia vaikus prisėsti ant kilimo ir klausytis muzikos.

Pedagogas:

Vaikinai, šiandien noriu pakviesti jus įdomiam pasivaikščiojimui. Dabar užmerkime akis ir įsivaizduokime, kad esame su jumis miško proskynoje. Šilta saulė šildo, paukščiai gieda (paukščiai gieda). Kaip gera žalioje pievoje! Tarp vaistažolių žydi ryškiai kvepiančios gėlės, o ant jų plevėsuoja elegantiškos kandys, drugeliai, kamanės.

Muzika nutrūksta, vaikai atveria akis.

    Pagrindinė dalis

Pedagogas:

Vaikinai, kur mes dabar buvome?

Vaikai:

Miško proskynoje.

Pedagogas:

O kas augo mūsų pievoje?

Vaikų atsakymai

Pedagogas:

Teisingai, daug skirtingos spalvos.

Pedagogas:

- Ar žinote, kaip vadinasi šios gėlės?

2 skaidrė. Laukinės gėlės»

Vaikų atsakymai

Pedagogas:

Proskynoje galime sutikti kiaulpienių, mėlynių, rugiagėlių, daug įvairių gražių gėlių. Šiandien noriu jus supažindinti su viena pievų „princese“, mūsų viešnia. Eidama į darželį sutikau vaikinus Fėja – Gėlės, ji tau atsiuntė šią nuostabią dėžutę.

Mokytojas išima dėžutę ir parodo vaikams:

Vienas du trys…

Kas yra dėžutėje, atrodo.

Vaikai:

Ramunėlės

Pedagogas:

Pievoje žydi ramunėlės

kukli maža balta gėlė,

Kas geltonoje kišenėje

Numetė žiedlapį.

Pedagogas:

Pažiūrėkite, kiek ramunių užaugo proskynoje.

Pristatymo peržiūra ir E. Malenkino eilėraščio apie ramunes skaitymas.

Nurengė visas margutes

Baltais marškiniais.

Nenoriu spėlioti apie juos.

Kad nenulūžtų lapai.

Su kuo draugauti – ir taip žinau

Galiu spėti be ramunėlių.

Žiedlapių geriau neplėšti,

Tegul auga laisvai...

Ir gėlės skauda.

Pedagogas:

Vaikinai, kaip jūs manote, ar reikia skinti ramunes, kad tik spėtumėt likimą? Tai va, bet kokių gėlių tiesiog taip draskyti nereikia, gamtą reikia saugoti.

Ar žinote, kokia yra svarbiausia visų augalų nauda?

Svarbiausia augalų nauda – deguonis, kurį jie išskiria ir kuriuo mes kvėpuojame. Be augalų negalėtume egzistuoti nei žuvys, nei paukščiai, nei vabzdžiai, nei gyvūnai, nei mes. Ar žinojote, kad ramunėlės turi ir gydomųjų savybių, jas galima gydyti. Klausykite eilėraščio:

Kai man skauda gerklę

Ramunėlės padės, pagydys

Aš juo skaluosiu

Viskas bus gerai

Ir aš eisiu į darželį.

Pedagogas:

Pažvelkime į ramunėlę iš arčiau.

Mokytoja kiekvienam vaikui duoda po ramunėlę ir kartu su vaikais apžiūri, kokie jie gražūs, ar turi kotelį, viduriuką, žiedlapius ir pan. Mokytoja kviečia vaikus surinkti visas gėles ir sudėti į vazą.

Pedagogas:

Vaikinai, mes kartu surinkome visas ramunes, ką gavome?

Vaikai:

Graži puokštė.

Pedagogas:

Tegul jis stovi mūsų grupėje ir džiugina mus savo grožiu.

Pedagogas:

Ar žinote, kodėl gėlės visada tokios gražios ir patrauklios? Ar ne? Aš irgi nežinojau, kol neišgirdau vienos gėlės pasakojančios savo grožio paslaptį. Pasirodo, kiekvieną rytą gėlės prasideda nuo įkrovimo. Ar nori, kad ir tave pamokyčiau „gėlių“ pratimų?

3. Fizinė minutė

Pievoje auga gėlės

Neregėtas grožis(gurkšnojimas - rankos į šonus)

Gėlės siekia saulę

Pasitempk su jais ir tu(gurkšnodama - rankas aukštyn)

Kartais pučia vėjas

Tik tai ne problema(jie mojuoja rankomis aukštyn, imituodami vėją)

gėlės pasvirusi,(pasvirai)

Nuleiskite žiedlapius(Atsisėskite)

Ir tada jie vėl atsikelia(Kelkis)

Ir jie vis dar žydi(rankenos aukštyn ir ratu)

Pedagogas:

- Vaikinai, gėlių fėja mums tai atsiuntė graži puokštė gėlių nuo margučių, gal ir jai padovanosime.

Jei aš nuskinsiu gėlę, jei tu nuskinsi gėlę...

Jei visi, ir aš, ir tu - jei skinsime gėles...

Bus tuščia, medžiai ir krūmai...

Ir grožio nebus.

Pedagogas:

O ką daryti vaikinams, jei gėlių negalima skinti, kur jų gauti?

Vaikų atsakymai

Pedagogas:

Gėlių neskinsime.

Gaminkime patys – savo rankomis!

Mokytojas parodo pavyzdžius baigtus darbus. Veda trumpą pokalbį: iš ko gaminamos ramunės, kuo jos skiriasi, kodėl nėra dažnos.

Vaikai suskirstomi į grupes ir savarankiškai pasirenka jiems patinkančią programą.

Praktinis darbas

Patikrinkite pasirengimą darbui.

Kad darbas užvirtų

Paruoškite viską darbui.

Klijuosime, dirbsime -

Viskas turi buti tvarkinga.

Priminkite apie saugumą dirbant su žirklėmis ir klijais

1) pjaunant pirštus reikia laikyti toliau nuo žirklių ašmenų;

2) klijų perteklių pašalinkite servetėle;

3) pradėkite žirkles uždarytas, laikydami ašmenis žiedais į priekį;

4) kai dirba rankos, liežuvis ilsisi;

Pedagogas:

Taigi mūsų darbo vieta pasiruošę. Mūsų akys pasiruošusios žiūrėti, ausys klausytis, burnos tylėti, o pirštai pasiruošę kibti į darbą.

Mokytojas paaiškina darbo eigą. Demonstruoja ir paaiškina technikas.

Pirmas lygmuo. Vaikai pasirenka foną - spalvotą kartoną būsimiems amatams. Antrasis etapas. Iškirpkite trafaretą, priklijuokite vazą. Trečias etapas. Iš pateiktos medžiagos išpjaunami ramunėlių stiebai, o vėliau ir patys ramunėliai. Prieš klijuojant gėles, kompoziciją reikia išdėlioti ant popieriaus. Išdėliokite gėles vertikaliai ant popieriaus, kad jos nebūtų perkrautos.

    Savarankiškas darbas vaikai .

Kiekvienas vaikas turi žingsnis po žingsnio pavyzdys dirbti. Mokytojas padeda vaikams, kuriems sunku.

Pedagogas:

Pažiūrėkite, kokių gražių ramunėlių žiedų turime! Ar manote, kad Fėjai patiks mūsų gėlės?

Baigę darbą vaikai kartu su mokytoja apžiūri darbą, atkreipia dėmesį į teisingą atlikimą, tikslumą, apibendrina darbą:

Apie ką jie šiandien kalbėjo?

Ką naujo išmokote?

Kuo naudingos ramunėlės?

Pedagogas:

- Kai mūsų darbai išdžius, sudėsime į dėžutę ir išsiųsime Gėlių fėjai. Ji labai apsidžiaugs tokia dovana.

    Atspindys

Kiekvienas vaikas gauna ramunės jaustuką su skirtingos nuotaikos ir priklijuokite ant lentos.

Pedagogas:

- Vaikinai, dabar išsirinkite gėlę su tokia nuotaika, su kuria šiandien gaminote šias ramunes. Ir tegul tokia nuotaika išlieka visą dieną.

Taikymas 3-4 metų vaikams. Klasių santraukos Koldina Darya Nikolaevna

Savaitės tema Kambariniai augalai»

27 pamoka. kambarinė gėlė (spalvotas popierius. Paraiška iš paruoštų dalyko dalių)

Programinės įrangos turinys. Norėdami išmokyti vaikus iš dalių pasidaryti gėlę, dalis aptepkite klijais ir priklijuokite ant lapo. Ugdykite suvokimą ir mąstymą.

Demonstracinė medžiaga. Albumo lapas su trimis nebaigtomis gėlėmis (be lapų, be žiedlapių, be šerdies).

Dalomoji medžiaga. Pusė albumo lapo, gėlė ir jos šerdis, iškirpta iš spalvoto popieriaus apskritimo pavidalu; spalvoti pieštukai, klijai, klijų teptukas, audinys, aliejinio audinio pamušalas.

Pamokos eiga

Parodykite vaikams albumo lapą su trimis nebaigtomis gėlėmis (be lapų, be žiedlapio, be šerdies) ir pakvieskite juos užpildyti trūkstamas detales spalvotais pieštukais.

Duokite kiekvienam vaikui po iškarpų knygelę, iš spalvoto popieriaus iškirptas gėles ir apskritimo pavidalo jų šerdeles. Pakvieskite kiekvieną vaiką iš paruoštų dalių pasidaryti gėlę: pirmiausia įdėkite gėlę, o jos centre įdėkite šerdį apskritimo pavidalu, stiebelį ir vazoną padėkite po gėle. Tada užtepkite tolygų klijų sluoksnį ir palaipsniui klijuokite aplikacijos dalis.

Paklauskite vaikinų: „Kokias gėles gavai? (Gražus, kambarinis, mėlynas ir kt.)

Iš knygos Modeliavimas ir taikymas su 6-7 metų vaikais. Pamokų užrašai autorius Koldina Daria Nikolaevna

Savaitės tema – „Mano namai“ 21 pamoka. Namo statyba (Modeliavimas iš plastilino) Programos turinys. Ugdyti vaikų gebėjimą lipdyti namą iš suvyniotų kolonų, klojant jas vieną ant kitos ir tvirtai sujungiant. Sustiprinti galimybę naudotis kaminu. Tobulėti

Iš knygos Piešimas su 6-7 metų vaikais. Pamokų užrašai autorius Koldina Daria Nikolaevna

Savaitės tema „Patalpų gėlės“ 15 pamoka. Nykštukas (piešimas guašu) Programos turinys. Toliau mokykitės piešti iliustracijas pasakai. Toliau mokytis piešti pasakos personažą, laikantis kūno proporcijų; pasiekti vaizdo išraiškingumą.

Iš knygos Piešimas su 4-5 metų vaikais. Pamokų užrašai autorius Koldina Daria Nikolaevna

Savaitės tema – „Mano namai“ 21 pamoka. Namai lėlių lizdams (Piešimas spalvotais pieštukais) Programos turinys. Išmokyti vaikus piešti mažus ir didelius objektus, sudarytus iš kvadrato ir trikampio. Toliau mokykitės, kaip sudaryti siužetinę kompoziciją. Ugdykite reagavimą

Iš knygos Modeliavimas su 3-4 metų vaikais. Pamokų užrašai autorius Koldina Daria Nikolaevna

Savaitės tema „Kambariniai augalai“ 27 pamoka. Alavijas (Piešimas teptuku. Guašas) Programos turinys. Toliau mokykitės, kaip teptuku nupiešti objektą iš gyvenimo. Supažindinti su alaviju kambariniu augalu.Medžiaga. Alavijas puode. Albumo lapai, guašas, šepečiai, stiklainiai su vandeniu, skudurai (ant

Iš knygos Piešimas su 5-6 metų vaikais. Pamokų užrašai autorius Koldina Daria Nikolaevna

Savaitės tema „Mano namai“ 22 pamoka. Namai zuikiui ir gaidžiui (Modeliavimas iš plastilino) Programos turinys. Stiprinti vaikų gebėjimą atsinešti gaminį norimą vaizdą naudojant plastiliną. Išmok perpasakoti pasakas pagal iliustracijas.Parodomoji medžiaga. Herojai

Iš knygos Paraiška su 3-4 metų vaikais. Pamokų užrašai autorius Koldina Daria Nikolaevna

Savaitės tema „Kambariniai augalai“ 27 pamoka. Kaktusas vazonėlyje (Modeliavimas iš plastilino) Programos turinys. Įtvirtinti galimybę natūralios medžiagos pagalba suteikti gaminiui norimą vaizdą. Supažindinti vaikus su kambariniu augalu – kaktusu Demonstracinė medžiaga.

Iš knygos Piešimas su 3-4 metų vaikais. Pamokų užrašai autorius Koldina Daria Nikolaevna

Savaitės tema – „Augalai“ 31 pamoka. Gėlė gėlyne (Modeliavimas iš plastilino) Programos turinys. Toliau mokykite vaikus derinti amatų natūrali medžiaga ir plastilino. Lavinti atmintį, dėmesį, suvokimą, kalbą ir mąstymą Demonstracinė medžiaga. tema

Iš knygos Jums, merginos autorė Ievleva A.S.

Savaitės tema „Mano namai“ 41 pamoka. Ledo namelis (Piešimas pastelinėmis kreidelėmis) Programos turinys. Toliau supažindinkite vaikus su šaltais tonais. Išmokyti perduoti charakteristikos daiktai naudojant šaltį spalvų schema. Susipažinkite su galimybėmis

Iš autorės knygos

Savaitės tema „Kambariniai augalai“ 57 pamoka. Pusiau gėlė (piešinys guašu) Programos turinys. Toliau supažindinkite vaikus su vaivorykštės spalvomis. Išmokite kruopščiai nudažyti objektą guašu, leiskite dažams išdžiūti. Stiprinti gebėjimą perteikti įvairias spalvas ir

Iš autorės knygos

Savaitės tema – „Mano namai“ 22 pamoka. Namai zuikiui ir gaidžiui (Spalvotas popierius. Paraiška iš paruoštų dalyko dalių) Programos turinys. Ugdykite užuojautą ir gerumą. Išmokykite vaikus sudaryti visumą iš kelių dalių; užtepkite dalį klijais ir priklijuokite

Iš autorės knygos

Savaitės tema „Kambariniai augalai“ 27 pamoka. Kambarinė gėlė (Spalvotas popierius. Taikymas iš paruoštų dalyko dalių) Programos turinys. Norėdami išmokyti vaikus iš dalių pasidaryti gėlę, dalis aptepkite klijais ir priklijuokite ant lapo. Ugdykite sąmoningumą ir

Iš autorės knygos

Savaitės tema „Augalai“ 31 pamoka. Tulpė (Spalvotas popierius. Taikymas iš paruoštų dalyko dalių) Programos turinys. Toliau mokykite vaikus, kaip iš dalių sudaryti visumą. Susipažinkite su vardais sodo gėlės, su augalų dalimis Demonstracinė medžiaga.

Iš autorės knygos

Savaitės tema „Mano namai“ 22 pamoka. Tvora prie namo (Piešimas teptuku. Guašas) Paskirtis. Toliau mokykite vaikus piešti įvairius objektus, sudarytus iš linijų derinių. Išmok perpasakoti pasakas pagal knygos iliustracijas. Lavinti kalbą, mąstymą Demonstravimas

Iš autorės knygos

Savaitės tema „Kambariniai augalai“ 27 pamoka. Gėlė vazone (Piešimas teptuku. Akvareliniai dažai) Tikslas. Toliau mokyti vaikus piešti gėles „klijavimo“ metodu, piešti linijas teptuku įvairiais deriniais.. Demonstracinė medžiaga. kambarinis augalas su

Iš autorės knygos

Savaitės tema – „Augalai“ 31 pamoka. Žali krūmai (Piešimas teptuku ir pirštais. Guašas) Paskirtis. Tobulinti vaikų derinimo įgūdžius įvairios technikos(piešimas teptuku ir pirštais) Demonstracinė medžiaga. Albumo lapas, ant kurio nupieštas krūmas,

Iš autorės knygos

Kambariniai augalai Kambarinių augalų pasaulis yra toks didelis ir įvairus, kad sunku tai paaiškinti. Pastaruoju metu patalpose buvo galima auginti 10–20 pačių nepretenzingiausių augalų rūšių, o šiandien žinomi šimtai ir šimtai augalų, kurie m.

Edukacinės užduotys:

Plėsti vaikų žinias apie kambarinius augalus.

Išmokite sukurti kaktuso vaizdą naudodami trimatę programą.

Toliau tobulinkite savo popieriaus pjaustymo įgūdžius kvadrato forma ir iš perlenkto stačiakampio popieriaus iškirpti kampą.

Toliau tobulinkite gėlių pjovimo pagal modelį įgūdžius. Toliau ugdykite įgūdžius dirbant su žirklėmis ir spalvotu popieriumi. Įtvirtinti gebėjimą nuosekliai klijuoti formas.

Parsisiųsti:


Peržiūra:

GCD santrauka apie meninį ir estetinį vystymąsi parengiamoji grupė.

Paraiška tema:

Edukacinė sritis:Meninis ir estetinis vystymasis.

Veiklos rūšis: vizualinė veikla. Taikymas.

Amžiaus grupė:parengiamoji mokyklai grupė (6-7 m.)

Tema: « žydintis kaktusas puode“.

Tikslas : toliau gerinti vaikų meninį ir estetinį suvokimą.

Programos turinys:

Edukacinės užduotys:

Plėsti vaikų žinias apie kambarinius augalus.

Išmokite sukurti kaktuso vaizdą naudodami trimatę programą.

Toliau tobulinkite savo įgūdžius pjaustydami apskritimą iš kvadratinio popieriaus ir iškirpdami kampą iš dvigubai sulankstyto stačiakampio popieriaus.

Toliau tobulinkite gėlių pjovimo pagal modelį įgūdžius. Toliau ugdykite įgūdžius dirbant su žirklėmis ir spalvotu popieriumi. Įtvirtinti gebėjimą nuosekliai klijuoti formas.

Kuriama:

ugdyti dėmesį, loginis mąstymas, vaizduotė, smalsumas, savitarpio pagalba, estetinis skonis.

Lavinti smulkiąją rankų motoriką, atkaklumą, tikslumą.

Švietimas:

Didinkite susidomėjimą kambariniais augalais, norą jais rūpintis. Ugdykite gebėjimą dirbti komandoje.

parengiamieji darbai: kalbėjimasis su vaikais apie kambarinius augalus, jų stebėjimas, kambarinių augalų priežiūra, paveikslėlių, iliustracijų ir enciklopedijų žiūrėjimas, eilėraščių skaitymas, mįslių spėliojimas, pristatymas „Kambariniai augalai“.

Medžiagos ir įranga:kambarinis augalas - kaktusas, mokytojo pavyzdys, spalvoto popieriaus kvadratėliai ir stačiakampis vazonui ir kaktusui gaminti, žirklės, klijų pagaliukas, pieštukai, servetėlės, aplikacijų lenta, žydinčio kaktuso iliustracijos, kambarinių augalų enciklopedija.

Veiklos eiga:

1 dalis. Laiko organizavimas.

Sveikinimai.

Mokytojas kviečia vaikus įminti mįslę.

Jis atrodo kaip ežiukas

Tik įsišaknijęs į žemę.

Be ausų, be kojų, be akių

Bet tada, erškėčiai – klasė!

Auga labai lėtai

Ir žydi ne kiekvienais metais.

Jis turi raudoną gėlę

Kaip gražiai žydi ... (kaktusas).

Užminęs mįslę, mokytojas parodo vaikams kaktuso augalą.

2.Dalis.Pokalbis.

Mokytojas pasakoja vaikams apie kaktusą ir užduoda klausimus.

Teisingai, vaikinai, šis kambarinis augalas vadinamas kaktusu.

Pažiūrėkime, iš kokių dalių jis susideda? Kaktusas turi vieną storą ir mėsingą stiebą. apvali forma vietoj lapų auga spygliai. Spygliuočių pavidalo lapai neleidžia išgaruoti augale esančiam vandeniui. Kaktusai auga sausose dykumose ir stepėse. Šie augalai atsparūs karščiui ir drėgmės trūkumui. Kaktusas yra labai atsparus ir nepretenzingas augalas. Kaktusai žydi, kartais retai: kai kurie žydi 1 kartą per 5 metus. žmonėms patiko nuostabus augalas ir pradėjo jį auginti vazonuose ant palangių.

Kuriam iš jūsų jis auga namuose?

Kad kaktusai gerai augtų namuose, jiems reikia tinkama priežiūra.

Vaikinai, kaip prižiūrėti kaktusą? Kaktusas turėtų būti dedamas į šviesiausią ir saulėtiausią vietą. Ar galima kaktusą nuvalyti servetėle? Ne, tai neveiks. Kodėl? Jis dygliuotas, turi daug adatų, ant kurių galite susižeisti. Todėl dulkes nuo kaktuso geriau nuvalyti šlapiu šepečiu. Laistyti kaktusą reikia retai, kartą per savaitę.

Ar norėtumėte pats pasodinti kaktusą?

Pabandykime.

3. Dalis. Kūno kultūra „Gėlių mankšta“.

Vaikai atlieka judesius pagal tekstą.

Gėlė sako gėlei:

„Paimk popierių“.Vaikai pakelia ir nuleidžia rankas.

Išeik į trasąVaikai vaikšto vietoje

Taip, trypkite kojomisaukštai keldamas kelius.

Taip, papurtyk galvą

Ryte pasimatykite saulęGalvos sukimas.

Šiek tiek pakreipkite kotą -

Čia yra mokestis už gėlę. Pakrypimai.

O dabar nusiprausk rasa,

Nuvalykite dulkes ir nusiraminkite.Purtant rankas.

Pagaliau visi pasiruošęPalmė priešais tave

Sveikiname šią dieną visoje jos šlovėje."pažiūrėk į veidrodį.

4. Praktinė dalis.

Mokytoja demonstruoja amato „Žydintis kaktusas vazonėlyje“ pavyzdį.

Kiekvienas iš jūsų gali „pasodinti“ savo kaktusą. Pirmiausia pažiūrėkite, kaip aš padarysiu kaktusą. Mokytojas parodo kaktuso gamybos seką:

  • Iš perlenkto popieriaus gauname puodą įstrižai nupjaunant apatinį dešinįjį kampą.
  • Iš žalio kvadratinio popieriaus iškirpkite apskritimus, perlenkdami kvadratą per pusę ir nupjaudami gauto stačiakampio kraštus.
  • Iš raudono, geltono arba rožinio popieriaus, naudodami šabloną, iškirpkite gėles kaktusui.
  • Iš popieriaus geltona spalva nupjauti stuburus.

Mes paverčiame savo apskritimus per pusę ir priklijuojame antrąjį naują apskritimą prie ruošinio, išskleidžiame antrąją apskritimo pusę, klojame stuburus ir klijuojame antrąjį naują apskritimą ir tą patį darome su dviem likusiais apskritimais. Čia yra paruoštas kaktuso kamuolys.

  • Gėlės vidurį ištepame ir priklijuojame prie kaktuso.

Tačiau prieš pradėdami dirbti, turime paruošti pirštus darbui.

Pirštų gimnastika „Kaktusas“.

kaktusas dygliuotas kaktusasSugniaužia ir atgniaužia kumščius.

Kur tavo adatos?

Čia jos, čia jos, čia adatos.

kaktusas dygliuotas kaktusas

Paslėpk savo adatas!

Paslėptos adatos.

Vaikai kimba į darbą. Pamokos metu mokytojas jiems padeda patarimais ir pasirodymais individualūs triukai paraiškos iškilus sunkumams.

5. Dalis. Galutinis.

Mokytojas apibendrina pamoką, analizuoja baigtą darbą, skaito M. Karem eilėraštį apie kaktusą.

Rožinė saulė žiemą

Juodas kačiukas sniege

Vargšai gauna medžius:

Bėgant juos pučia vėjas.

Ir, paslėptas šiltnamyje,

Mano žalias kaktusas užaugo

Ir jei aš jį paliesiu, jis smarkiau įgels,

Nei žiemos orai ir šalčiai.

Atvira pamoka apie programas šia tema:

Žydintis kaktusas vazonėlyje.

(Parengiamoji mokyklai grupė)

GBOU mokykla Nr. 904

MC akvarelė

2017 m. vasario 17 d

Santrauka parengta

Irina Kovylina

Edukacinė sritis: Meninis ir estetinis vystymasis.

Veiklos rūšis: Vizualinė veikla. Taikymas.

Amžiaus grupė: parengiamoji mokyklai grupė (6-7 m.)

Tema: Dygliuoti gabalėliai.

Tikslas: Toliau gerinti vaikų meninį ir estetinį suvokimą.

Programos turinys:

Edukacinės užduotys:

Toliau plėsti vaikų žinias apie kambarinius augalus, kad šviesa yra pagrindinė jų gyvenimo sąlyga;

Išmokti aplikaciniu būdu sukurti kaktuso įvaizdį;

Toliau tobulinti įgūdžius pjaustant apskritimą iš kvadratinio popieriaus;

Toliau tobulinti gėlių pjaustymo pagal raštą įgūdžius;

Toliau lavinti įgūdžius dirbant su žirklėmis ir skirtingų tekstūrų popieriumi.

Kuriama: Ugdykite dėmesį, loginį mąstymą, vaizduotę, smalsumą, savitarpio pagalbą.

Švietimas: Didinkite susidomėjimą kambariniais augalais, norą jais rūpintis.

Preliminarus darbas: kalbėjimasis su vaikais apie kambarinius augalus, jų stebėjimas, kambarinių augalų priežiūra, enciklopedijų peržiūra, eilėraščio skaitymas ir mokymasis.

Medžiagos ir įranga: kambarinis augalas - kaktusas, mokytojo pavyzdys, ruošiniai, vaizduojantys vazoną, žali kvadratėliai (4 dideli, 4 vidutiniai, 4 maži, žirklės, klijai, šepečiai, pieštukai, servetėlės, šluostė, kambarinių augalų enciklopedija, iliustracijos žydintis kaktusas.

Veiklos eiga.

1 dalis. Įžanginis.

Mokytojas prašo vaikų atkreipti dėmesį į gamtos kampelį.

Pedagogas: Vaikinai, atkreipkite dėmesį, mūsų grupėje yra daug kambarinių augalų. Kaip manote, kodėl vieni yra arčiau lango, o kiti – toliau? Vaikų atsakymai. Taip yra todėl, kad visus kambarinius augalus galima suskirstyti į dvi grupes: šviesamėgius ir atsparius šešėliams.

Vaikinai, kodėl, jūsų manymu, augalai vadinami fotofiliškais? Nes jie myli šviesą. Kodėl jie vadinami atspariais šešėliams? Nes auga ten, kur mažai šviesos.

2. Dalis. Pokalbis.

Mokytojas užmeta mįslę:

Jis užaugo po degančia saule

Tirštas, sultingas ir dygliuotas.

Pedagogas: Taip, vaikinai, šis kambarinis augalas vadinamas kaktusu. Pažiūrėkime, iš kokių dalių jis susideda? Atidžiai žiūrėkite, kaktusai turi spyglius vietoj lapų, jis turi vieną storą ir mėsingą stiebą. Sakyk, ar gali kaktusą nuvalyti servetėle? Ne, tai neveiks. Kodėl? Jis dygliuotas, turi daug adatų, ant kurių galite susižeisti. Teisingai, todėl dulkes nuo kaktuso geriau nuvalyti šlapiu šepečiu.

Kaktuso tėvynė yra ten, kur karšta ir daug šviesaus, šilto saulės šviesa. O lietūs tose vietose būna labai reti, todėl dirvoje labai mažai drėgmės. Kad kaktusai gerai augtų mūsų namuose, jiems reikia tinkamos priežiūros. Kaktusas turėtų būti dedamas į šviesiausią ir saulėtiausią vietą. Reguliariai valykite dulkes ir laistykite kartą per savaitę. Ar norėtumėte pats pasodinti kaktusą? Pabandykime.

3. Praktinė dalis.

Pedagogas: Prieš jus ant popieriaus Gelės vazonas be augalo. Kiekvienas iš jūsų galės „pasodinti“ savo kaktusą. Pirmiausia pažiūrėkite, kaip aš padarysiu kaktusą.

Mokytojas parodo kaktuso gamybos seką:

Iš žalio kvadrato formos popieriaus iškirpkite apskritimus, perlenkdami kvadratą per pusę ir nupjaudami gauto stačiakampio kraštus: 4 dideli, 4 vidutiniai, 4 maži.


Naudodami šabloną iš raudono arba geltono popieriaus iškirpkite gėles kaktusui.

Iš likusio geltonos ir raudonos spalvos popieriaus nupjaukite spyglius.

Mes paverčiame savo apskritimus per pusę, o pusę apskritimo priklijuojame prie ruošinio, antrąją apskritimo pusę išklojame, uždedame spyglius ir suklijuojame antrą naują apskritimą ir tą patį darome su dviem likusiais apskritimais. Štai mūsų pirmasis kaktuso kamuolys. Likę trys atliekami tokiu pačiu būdu.





Gėlės vidurį ištepame ir priklijuojame prie kaktuso.

Vaikai kimba į darbą. Pamokos metu mokytojas jiems padeda patarimais, o iškilus sunkumams parodo atskirus taikymo elementus.

4. Dalis. Fizminutka.

Vaikai atlieka judesius pagal tekstą.

Gėlė sako gėlei:

„Paimk popierių“.

vaikai pakelia ir nuleidžia rankas

Išeik į trasą

Taip, trypkite kojomis

vaikai vaikšto vietoje, aukštai iškėlę kelius

Taip, papurtyk galvą

Ryte pasimatykite saulę

galvos sukimas

Šiek tiek pakreipkite stiebą

Čia yra mokestis už gėlę.

šlaitai

O dabar nusiprausk rasa,

Nuvalykite dulkes ir nusiraminkite.

purtant rankas

Pagaliau viskas paruošta

Sveikiname šią dieną visoje jos šlovėje.

5. Dalis. Galutinis.

Atliktų darbų analizė. Vaikų M. Karemo eilėraščių skaitymas.

Rožinė saulė žiemą

Juodas kačiukas sniege

Vargšai gauna medžius:

Bėgant juos pučia vėjas.

Ir, paslėptas šiltnamyje,

Mano žalias kaktusas užaugo

Ir aš paliečiu - aštriau dūria,

Nei žiemos vėjo ir šalčio.


Susijusios publikacijos:

Savaitės tema: „Šiltai aprengkime lėlę pasivaikščioti“ Vardas: „Mažosios kumštinės pirštinės“ Amžiaus grupė: 1 jaunesnioji grupė Programinės įrangos turinys:.

GCD santrauka "Meninis ir estetinis vystymasis" (taikymas) vyresniųjų grupėje "Narcizai - pavasario gėlės" Užduotys: " Kognityvinė raida»: - įtvirtinti ir apibendrinti ankstyvo pavasario ženklus; - diegti vaikams meilę gamtai, ugdyti susidomėjimą.

GCD santrauka apie meninį ir estetinį vystymąsi grupėje ruošiantis mokyklai. Paraiška „Dovana mamai“ Tikslas: Plėsti vaikų idėjas apie šventę „Tarptautinė moterų diena– kovo 8 d. Formuoti įgūdžius ir gebėjimus dirbti su gofruotu,.

GCD santrauka apie meninį ir estetinį vystymąsi vidurinėje grupėje. Paraiška „Papuošk skrybėlę“ Autorius: Bychkova G. Yu. Tikslas: pratinti vaikus piešti piešinį ant kvadratų juostelės, keičiant juos spalvomis arba ta pati spalva. Tobulėti.

Žaidimo pamokos santrauka lopšelio-darželio 1 jaunesniajam, lopšelio grupei (3 gyvenimo metų vaikai), tema: „Kambariniai augalai“

Tikslai:

Supažindinkite vaikus su kai kuriais kambariniais augalais, sąlygomis ir priežiūra, kurių reikia kambariniams augalams augti.
Turtinti vaikų žodyną tema „kambariniai augalai“, supažindinti su bendra „kambarinių augalų“ sąvoka.
Išmokykite vaikus atidžiai stebėti augalą, jį išvaizda ir funkcijos.
Formuoti stabilias idėjas apie spalvą, formą, geometrines figūras, kiekį, dydį.
Įtvirtinti žinias apie skaičius „1“, „2“, „3“.
Toliau mokykitės skaičiuoti tam tikrą objektų skaičių.
Tobulinti klijavimo, lipdymo, piešimo (pirštais ir teptukais) įgūdžius.
Ugdykite dėmesį, kalbą, regos ir klausos koncentraciją, mąstymą, smulkiąją ir bendrąją motoriką.

Įranga:

Kambariniai augalai: pelargonija, žibuoklė, klivija.
Fono paveikslas, kuriame pavaizduoti įvairaus dydžio kambariniai augalai, atitinkamo dydžio laistytuvų siluetai.
Kartoniniai puodai skirtinga spalva, lėkštės jiems tos pačios spalvos.
Žalias guašas, šepečiai, paveikslas-blankas, vaizduojantis gėlių vazoną.
Pirštų dažai, dažymas "gėlė vazonėlyje".
Įvairiaspalvis plastilinas, silueto gėlės (iš kasytės), tuščias paveikslas, vaizduojantis vazoną, lapus ir stiebus.
Tešla Ruda spalva, kištukai arba Apatinė dalis vienkartinis puodelis, lapai iškirpti iš kartono, gėlės išpjautos iš kiaušinių narvelio.
Iškirpti spalvoti skalbinių segtukai storo kartono kaktusų siluetiniai vaizdai.
Dviejų dydžių skirtingų spalvų mygtukai, paveikslėlis-fonas su atvaizdu žydinčios pelargonijos puode su nupieštais apskritimais, atitinkančiais sagų spalvą ir dydį.
Vazonai su lėkštėmis, javai, maži svogūnėliai, laistytuvai, saulėgrąžos, dirbtinės gėlės.
Paveikslėliai-blankai su lango atvaizdu, klijai, aplikacijos detalės (vazonėlis, lapai, gėlė).
Paveikslėlis, kuriame pavaizduoti trys vienodi ir vienas skirtingas kambarinis augalas.
Skirtingo pločio kartoniniai kastuvai ir jų rankenos.
Fono paveikslas su saulės atvaizdu, geltoni raišteliai.
Tuščias paveikslėlis, kuriame pavaizduota laistytuvas, mėlyni pieštukai.
Scheminis gėlių atvaizdas vazone iš spalvoto kartono tomis pačiomis geometrinėmis formomis išpjautų geometrinių formų.
Kartoniniai siluetai gėlių vazonai su iš jų iškirptomis geometrinėmis figūromis.
Spalvoti siluetiniai gėlių paveikslai, paveikslėlis-fonas, vaizduojantis gėlių vazonus su skaičiais „1“, „2“, „3“.
Skudurai dulkėms, laistytuvai, vantos (mažos), nedūžtantys indai, kempinės indams plauti.
Garso įrašai: „Saulė“, „Mamos pagalbininkai“.

Pamokos eiga:

Sveikinimų žaidimas „Mūsų protingos galvos“

Mūsų protingos galvos
Jie daug mąstys, mikliai.
Ausys klausys
Burna kalba aiškiai.
Rankos suplos
Pėdos tryps.
Nugaros ištiesina
Mes šypsomės vienas kitam.

Kambarinių augalų stebėjimas

Dabar eidamas gatve matai daug gėlių. Bet ateis šaltis, ateis žiema, o tada gatvėje nepamatysi gėlių. O grožėtis gėlėmis žmonės nori visada – ir žiemą, ir vasarą. Taigi žmonės sugalvojo auginti gėles namuose, kambariuose, kuriuose gyvena. Ir ne tik gėlės, bet ir kiti augalai. Taigi tokius augalus, kurie auginami namų kambariuose, jie pradėjo vadinti „kambariniais augalais“.
Vaikai laiko violetinę, pelargoniją ir kliviją. Atkreipiamas dėmesys į gėlių buvimą, spalvą, lapų formą. Geranijos lapus galima trikdyti ir užuosti, tada paaiškino, kad augalas taip ginasi.

Didaktinis žaidimas „Ateik prie augalo, kurį pavadinsiu“

Ateik pas save aukštas augalas. Tai pelargonija.
Eikite į žemiausią augalą. Tai violetinė.
Prieikite prie vidutinio dydžio augalo. Tai yra klivija.

Vienas, du, trys, eik į violetinę!
Vienas, du, trys, eik į pelargoniją!
Vienas, du, trys, eik į Clivia!

Dizainas "Gėlė vazone"

Įdėkite geometrines figūras į jų vietą, kad vazonėlyje būtų gėlė. Iš kokių geometrinių formų susideda puodas? Iš aikštės. Kiek kvadratų? Vienas. Iš kokių geometrinių figūrų pagaminta gėlė? Apskritimas ir ovalai. Kiek ratų? Vienas ratas. Kiek ovalų? Trys ovalai. Iš kokios geometrinės figūros pagamintas stiebas? Iš stačiakampio. Kiek stačiakampių? Vienas stačiakampis. Iš kokių geometrinių formų pagaminti lapai? Iš trikampių. Kiek trikampių? Du trikampiai.

Didaktinis žaidimas „Iš kokio augalo lapas?

Pažiūrėkite į šiuos lapus ir šiuos augalus ir pabandykite nustatyti, nuo kurio augalo nukrito kiekvienas lapas.

Didaktinis pratimas „Išdėstykite gėles“

Ant kiekvieno puodo yra užrašytas skaičius. Išdėliokite gėles taip, kad kiekviename vazone žydėtų tiek gėlių, kiek ant šio vazono užrašytas skaičius. Kiek gėlių pražys vazonėlyje su skaičiumi „1“? Viena gėlė. O puode su skaičiais „2“ ir „3“?

Didaktinis žaidimas „Rink lėkštes gėlių vazonams“

Prie kiekvieno puodo derinkite tos pačios spalvos lėkštę.

Piešimas dažais "Clivia"

Clivia turi ilgus plonus lapus. Tokius lapus šiam augalui nupieškite teptuku su žaliais dažais.

Bareljefo modeliavimas „Kambarinis augalas pražydo“

Atėjo laikas šio kambarinio augalo gėlėms pražysti. Patys pasigaminkime jam gėlių, naudodami plastiliną ir šias gėles iš siūlų.
Iš plastilino iškočiokite rutuliukus, kambarine gėle prispauskite prie paveikslo, ant plastilino uždėkite gėlę ir delnu prispauskite žemyn. Nuimkite gėlę ir pažiūrėkite, kas atsitiks. Taip padarykite daugiau gėlių šiam kambariniam augalui.

Dinaminė pauzė „Pagalbininkai“

Vaikai pagal dainelės žodžius imituoja tokius veiksmus: šluostėmis šluosto dulkes, vandenį iš laistytuvo, šluoja vantomis, plauna indus kempinėle.

Žaidimas su skalbinių segtukais "Cactus"

Iš skalbinių segtukų padarykite spyglius kaktusui.

Didaktinis žaidimas „Kuris puodas skiriasi nuo kitų?

Parodykite gėlių vazoną, kitaip nei visi kiti.

Mygtukų žaidimas „Gėlė gražiame vazonėlyje“

Išdėliokite mygtukus ant spalvotų apskritimų tinkama spalva ir dydis.

Piešimas pirštu „Gėlės vazonėlyje“

Nuspalvinkite paveikslėlį palikdami apvalius pirštų atspaudus tinkama vieta Paveikslėliai.

Žaidimas „Pasodinome gėles“

Pirmiausia paruoškite puodą, padėkite jį ant lėkštės. Dabar pripildykite puodą žemėmis – javais. Įdėkite svogūną į puodą – pasodinkite gėlę. Ant viršaus dėkime javus. Dabar reikia laistyti. Paimkite laistytuvus ir parodykite, kaip laistysite. Be vandens, augalui reikia saulės. Pakelkite saulę ir pasivaikščiokite aplink savo puodą. Taigi gėlės išaugo – įsmeikite gėlę į vazoną.

Didaktinis žaidimas „Paimk laistytuvą“

Kiekvienam augalui pasirinkite tinkamą laistytuvą.

Piešimas pieštukais „Piliame iš laistytuvo“

Ištraukite vandenį į laistytuvą – mėlynu pieštuku nudažykite laistytuvo viduje esantį paviršių. O dabar nupieškite, kaip vanduo teka iš laistytuvo – tiesios linijos iš laistytuvo snapelio.

Didaktinis pratimas „Paimkite pečių ašmenų rankenas“

Paimkite kiekvieno pečių dydžio rankenėlę ir užsidėkite. Parodykite mentelę su plačia rankena, su siaura rankena.

Pratimas "Spinduliuojanti saulė"

Padarykite saulės spindulius – geltonus batų raištelius paskleiskite aplink saulę.

Muzikinė-ritminė mankšta "Saulė"

Skambant dainai „Saulė“, vaikai lėtai pakyla iš „pritūpimo“ padėties, išskleidžia kekes į šonus, tada lėtai nusileidžia į pradinę padėtį, sulenkia delnus po skruostais - „miega“.
Tada vaikai groja metalofonais pagal tą pačią muziką.

Programa „Gėlė ant lango“

Ant lango priklijuokite puodą, lapus ir gėlę.

Didaktinis žaidimas „Sudaužytas puodas“

Paimkite gabalus ir padėkite juos į vietą. Kokias geometrines figūras atrodo fragmentai?

Rankų darbo "Violetinės"

Į puodą sudėkite rudą žemės tešlą. Įdėkite lapus ir gėles.